Hahahanka

Jak vyřešit tuto chemickou rovnici?

Dělám laborky a chemie mi moc nejde.. Připravili jsme si směs hydroxidu železitého a vpody, to by bylo tedy Fe(OH)3 + H2O… ale co vznikne? děkuji mockrát za radu :)

Odpovědi
Quimby

Pokud vím, tak je nerozpustný ve vodě, takže žádná rovnice není potřeba zatím.
Doplňuji:
Pokud by přecejen byl rozpustný, ikdyž si to nemyslím, ale to bys měla poznat z toho jak to vypadá, tak by vznikly prostě ionty.

Lamalam

Rovnice netřeba. Hydroxid železitý je ve vodě prakticky nerozpustný (rozpouští se jen nepatrně, pKs=39,4), takže asi vznikne heterogenní směs – suspenze.

Emefej

Píšeš, že jsi připravila směs Fe(OH)3 + H2O. Příprava směsi se nedá zapsat chemickou rovnicí.