Jak vyřešit tento typ úlohy?

Zddravím,
Jak bych mohl vyřešit tuto úlohu?:
Ve 20 kg slitiny je med' a zinek v poměru 7:3. Kolik kg mědi a kolik kg zinku je ve slitině?

(Byl bych rád za postup)

14kg a 7kg?

Odpovědi
gecco

OK – tak napiš postup a my ti jej zkontrolujeme…
😉
Stačí úvaha – a i čísla jsou zvolena tak, aby byl výsledek ´vidět´ z hlavy, v podstatě to není potřeba počítat…
😉
Doplňuji:
Se 14 by se souhlasit dalo – ale jakpak jsi přišel na 7??
😉

Quimby

Uvědom si kolik dílu je tam celkově, pak si spočítej kolik Kg je jeden díl a vynásob počtem dílů pro každej kov.
Je to podobné jako s procentama.

14 a 7 to bejt nemůže, dohromady to musí dát těch 20 přece.

Rukas

Řekni si, že je tam 10 dílků ( 7 a 3 = 10). Teď: kolik je 1 dílek? 20:10 = 2 kg. 1 dílek = 2 kg. Zinek = 3 dílky. 2 krát 3 = 6. Zinku je 6 kg. Měď = 7 dílků. 7 krát 2 = 14 kg. Mědi je 14 kg. :)