Avatar uživatele
1vlasta1

Jak vyřešit tento předpis?

Dobrý den, poradil by mi někdo prosím, jak vyřešit tento předpis funkce 4×-1/2×+1? Už si nevím rady vím, že nám učitelka říkala, že to máme vydělit, to jsem provedl, vyšla –1, ale nevím co s tím dál, prosím poraďte mi. Děkuji předem za všechny odpovědi.

Zajímavá 0 před 3106 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
alvin

Nepřišel jsem na to :( :/

Upravil/a: alvin

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Lamalam

To není předpis funkce, to je jenom řada znaků. Chybí ti tam hodnota „y“. Předpis lineární fce by mohl vypadat nějak takto: y = 4× – 1/2× +1

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
J_K

Pane Lamalam skláním se před Vaší odvahou někomu radit při Vašich nevalných znalostech matematiky. Matematika je jediná vědecká disciplína, která nesnese nepřesnosti a chyby. Váš zápis funkce (nepoužívá se termín předpis, ale zápis) není jednoznačný. Najdete tuto chybu?

před 3097 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
1vlasta1

dobře tak jsem zapomněl na y=, no ale mě šlo o to jestli víte někdo, jak se to řeší a ne o to, že mi sem někdo napíše, že to není předpis jenom kvůli tomu, že tam není y=

před 3106 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Lamalam

Pokud si myslíš, že v matematice na nějakém ypsilonu nezáleží, tak ti není pomoci. A co chceš prosím na předpisu fce řešit. To je předpis, tj. daná záležitost, ten se nijak neřeší. Můžeš si maximálně nakreslit graf té fce.

před 3106 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
1vlasta1

neříkám, že nezáleží, ale když píši, že je to předpis, tak to většině dojde. A ano potřeboval bych vědět jak bude vypadat graf teto fce. a jelikož nevím jak tento graf sestrojit, tak se na to dotazuji zde.

před 3106 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Lamalam

Nejprve si z předpisu fce musíš spočítat několik hodnot y pro různá x. Pro lineární fci stačí spočítat jenom dvě dvojice. Pak to vyneseš do soustavy souřadnic a protneš.

před 3106 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Lamalam

Patrně máš v zadání domácího úkolu chybu, jistě tam není napsáno „vyřešte“, ale spíš tam bude „vyšetřete“ průběh fce.

před 3106 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
1vlasta1

v zadání není absolutně nic pouze předpis této fce. ale je logické, že ji tedy budu šetřit a omluvte mě za špatnou terminologii

před 3106 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek