paul1

Jak vyřešit problémy s okocením samic králíka?

Od února dávám k známému, který má více samců napářit moje dvě samice, ale bez úspěchu. Buďto nezabřeznou, nebo
i porodí a mláďata sežere a nebo je po čase opustí. Chtěl jsem změnit samce (k současnému majiteli dávám samice k napáření mnoho let i nikdy problémy nebyly), ale jak jsem zjistil, tak tyto problémy mají skoro všichni chovatelé v okolí. Má někdo zkušenosti s touto problematikou? Děkuji za odpověď, Pavel

Jak vyřešit problémy s kotností králic?

Nejlepší odpověď
Drap

Posledních několik let už králíky nechovám. Občas se podobné problémy objevovaly. Příčin může být celá řada. Že nedojde k napáření může způsobit obezita , neplodnost samce nebo samice a cela řada věcí. Pokud něco takového nastalo, tak jsem vyměnil samičky. Vždy se říkávalo dvakrát a dost. Bralo se ta jak při nezabřeznutí, tak i v případě že samice mláďata správně nevychovávala, rozhrabala nebo sežrala.

annas

Výraz kotnost existuje je ve slovenštině. Jinak samice králíka není králice, ale pouze samice nebo ramlice.