Avatar uživatele
paul1

Jak vyřešit problémy s okocením samic králíka?

Od února dávám k známému, který má více samců napářit moje dvě samice, ale bez úspěchu. Buďto nezabřeznou, nebo
i porodí a mláďata sežere a nebo je po čase opustí. Chtěl jsem změnit samce (k současnému majiteli dávám samice k napáření mnoho let i nikdy problémy nebyly), ale jak jsem zjistil, tak tyto problémy mají skoro všichni chovatelé v okolí. Má někdo zkušenosti s touto problematikou? Děkuji za odpověď, Pavel

Jak vyřešit problémy s kotností králic?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: annas

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? johana 56 před 3170 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Posledních několik let už králíky nechovám. Občas se podobné problémy objevovaly. Příčin může být celá řada. Že nedojde k napáření může způsobit obezita , neplodnost samce nebo samice a cela řada věcí. Pokud něco takového nastalo, tak jsem vyměnil samičky. Vždy se říkávalo dvakrát a dost. Bralo se ta jak při nezabřeznutí, tak i v případě že samice mláďata správně nevychovávala, rozhrabala nebo sežrala.

0 Nominace Nahlásit

Otázka nemá žádné další odpovědi.



Diskuze k otázce
Avatar uživatele
annas

Výraz kotnost existuje je ve slovenštině. Jinak samice králíka není králice, ale pouze samice nebo ramlice.

před 3170 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek