iceT

Jak vyřešit problém s telefonem?

Kamarádka koupila mobilní telefon Archos, chvilku běhal v pohodě, ale po čase začal dělat rotyku. Například odněkud stahoval neznámé kontakty, pořád se automaticky něco stahovalo z neznámých zdrojů, i když to nebylo povoleno, její mamka třeba říkala, že od ní měla několik nepřijatých hovorů, ačkoliv jí vůbec nevolala. Odinstalace aplikací se nezdařila, po pokusu hodit mobil do továrního nastavení, stažené aplikace zůstaly v mobilu jako ikony a nainstalovaly se znova samy. Telefon šel na reklamaci, dnes byla reklamace vyřízena tím, že kamarádce mobil vyměnili za stejný nový model. Telefon byl v zatavené krabičce, čili asi nový byl.
No ale po zapnutí se tytéž aplikace, které měla nainstalované na reklamovaném mobilu začaly stahovat samy. Vrcholem všeho je ale tato záhada. Po zapnutí wifi se mobil sám přihlásil k zabezpečené wifi, aniž by se muselo zadávat heslo, čemuž opravdu nerozumíme. Poradíte co se má dál dělat? Znovu reklamovat? Vrátit se ztrátou pár stovek?

Nejlepší odpověď
jpau

Odnesl bych to někomu, kdo do toho nahraje nějaké neoficiální sestavení Androidu.

Řekl bych, že zde od výrobce bude spoustu balastu, který toto způsobuje (+ může získávat nějaká další data z telefonu atp.). Je to poměrně běžná věc u telefonů pro Čínský / Ruský trh, které bývají velmi levné, nicméně čas od času se to vyskytne i u nás.

Do budoucna bych doporučil úplně nešetřit a zakoupit telefon od renomovaného výrobce (Samsung, LG, Alcatel aj.)

Na otázky typu „jak je možné že“ odpovídat nebudu, protože se podle mého názoru jedná o příliš komplexní problém, který by vyžadoval příliš obsáhlou odpověď, kterou nikdo neocení 🙂.