anie

Jak vyřešit problém s chybnou funkcí tlačítek touchpadu?

Dobrý den, mám problém s touchpadem, u kterého mi dotyková plocha funguje normálně, ale levé i pravé tlačítko například při kliknutí na odkaz otevírají novou záložku. Při klepnutí na danou záložku jí pak stejným způsobem obě zavřou. při běžném používání mi výběr levým tlačítkem nefunguje, při zmáčknutí se objeví posouvací ikona jako když je na normální myši zmáčklé kolečko. V případě pravého tlačítka je to ten samý problém. Když zapojím myš, funguje bez problémů, ale u touchpadu problém přetrvává. Zkoušela sem restart počítače, vypnout i zapnout funkci touchpadu, aktualizovat ovladače, které jsou údajně aktuální, nic z toho nepomohlo. Kdysi se mi podobný problém už stal, ale po chvíli to buď přestalo, nebo stačilo zapojit a vypojit myš a vše bylo v pořádku. Aktuálně nic z toho nezabírá. Verze notebooku Acer Aspire V3–571. Nevím si rady.

Odpovědi
anonym

Tady – http://www.acer­.cz/ac/cs/CZ/con­tent/support – si zkus najít nějaký starší ovladač.
Stávající odinstaluj a teprve pak nainstaluj jiný – ručně.
___
Co´s dělala ´těsně´ předtím, než touchpad přestal fungovat? – je možné, že ovladač koliduje s nějakým nově nainstalovaným programem.

anie

aha, takže pozor. Na stránkách aceru byl mezi staršími ovladači ten, který se mně hlásil v počítači jako aktuální. Takže jsem zkusila stáhnout naopak novější verzi, kterou mi to při automatický aktualizaci ovladače nenašlo. Původní ovladač jsem odinstalovala, počítač restartovala a tlačítka fungovaly normálně. Nainstalovala jsem druhý stáhnutý ovladač, počítač restartovala a voila, zase ten samej problém. tak já teda nevim, co eště udělat :D

anonym

Tak ovladače znovu odinstaluj, nainstaluj jen ten jeden (po jehož instalaci tlačítka fungovala) – a je to…
😉

anie

Nefungovala ani s jednim ovladačem. Fungovala jen uplně bez ovladačů, jenže v takovym připadě je to touchped k prdu :D

anonym

No – počkej…
Bez ovladačů funguje?
Nebo nefunguje dotyková plocha a fungují tlačítka??? – to by bylo dóóst divné.
😉

anie

bez ovladačů funguje základní funkce touchpadu- čili dotyková plocha i tlačítka, ale logicky nejdou gesta, který jsou závislý na tom ovladači;-)

anie

právěže jsem se normálně věnovala práci, nic jsem neinstalovala. Zkušela jsem dokonce vracet systém o pár dní před, kdyby to bylo nějakym programem, ale nepomohlo to. ještě to znovu zkusím s tím ovladačem, to jsem zkoušela normálně přes nastavení touchpadu, ale nic, takže se obávam, že to nezabere :/