Alesh

Jak vyřešit politickou situaci v ČR?

Tohle je věc, která mě docela nechci říct trápí, ale spíš zajímá. V posledních volebních obdobích to vždycky probíhá takto: u moci jsou buďto socky nebo odéesáci, blíží se volby, občan dostane mediální masáž a jelikož je samozřejmě jako vždy nas*anej na současnou vládu, tak se určitá část voličstva přesune na druhou stranu politického spektra a tím vyhraje ta druhá z výše zmiňovaných stran. K tomu jsou „dovoleny“ další 2 menší strany + komančové. Pak nastanou ty obligátní dohady, tahanice a podobné divadelní výstupy, rozporcuje se medvěd a strany koalice si určí, která strana bude krást (pardon … hospodařit) na kterém ministerstvu. Nějakou dobu to funguje a pak to jede … aféra střídá aféru. A obyčejný člověk jen sedí doma u TV a čumí a už ho to ani nedokáže štvát, protože zkrátka otupěl. Výsledek je ten, že nás korupce stojí údajně 1000 Kč/os./měsíc. Schodek rozpočtu a s tím i státní dluh roste do astronomických výšin a kdo to jednou zaplatí? No hádejte? Úplně ten nejobyčejnější člověk, stejně jako v Řecku. Otázka zní jak z toho ven? Vyměnit politiky? Za koho? Za ty co si ještě nenakradli? Kde by se najednou vzali schopní a poctiví politici, když se neobjevili doteď? Nebo jen v malém počtu, že nemohou nic zásadně změnit? Nebo jsme zkrátka národ zlodějů, že i ta námi vybraná elita je taková jaká je? A co takhle obnovit Rakousko-Uhersko? 🙂 Nepomohlo by zakázat komunisty? Nebo zavést osvícenský absolutismus? A nebo by pomohlo zvýšit platy politikům, aby se o jejich místa začali ucházet schopní manažeři ze soukromého sektoru, kteří jsou dnes podstatně lépe placeni právě v soukromém sektoru. No, včíl mudrujte! 😉

Nejlepší odpověď
KdoSiOdJinud

Kdokoliv se dostane tzv. ke korytu se změní a začne hrabat – řešením by bylo (jak nám na škole vyprávěl jeden veterán) udělat tyto vysoké funkce placené minimálně, spíše symbolicky. Dříve to tak prý bylo a dělali to lidi, kteří opravdu chtěli něco se státem dokázat a změnit ho, ne se dohadovat kdo s kým se kde okradl a komu dal kdo úplatek :)

Další odpovědi
arygnoc

postavit politické strány mimo zákon, politiky – zlodeje zavrit a nastolit vládu odborníků.

Terryle

Importovat sem kompletní politickou scénu ze zemí, kde se lidi uměj trošku chovat, jsou obecně skromnější, nemají potřebu si jen namastit kapsy a jde jim o dobro průměrný veřejnosti. Takovej dojem na mě dělaly třeba skandinávský země. A nechat je tu vládnout klidně 20 let – dokud lidi nezačnou politice zase trošku důvěřovat a nezmění se všeobecnej názor, co je v politice normální (dělat na dobro státu, ne na dobro svojí kapsy). Pak to možná pomalu předat zpátky do českých rukou – lidem, kteří se budou utvářet v těch dvaceti letech a budou mít trošku jinak nastavenou morálku.
Nerealizovatelný a utopický řešení, ale lepší mě vážně nenapadá.
Arygnocova vláda odborníků by možná byla fajn… ale kdo zaručí, že na u koryt nezparchantěj taky :o/

venkovan

Dokud lidi nebudou odpovědni za svůj volební hlas, nic se nezmění.
Zatím jim vyhovuje pohodlíčko – dát jednou za čtyři roky někomu hlas a nebo vůbec na, a potom celé to období do dalších voleb nadávat.
A potom znovu to samé kolečko.

Ar

Aleshi pokud se nezmění „pravidla hry“ tak u kormidla může být kdokoli. Ani odborníci ani politici z jiných zemí nás nezachrání, protože oni mají úplně ten samej problém.Vytune­lované, rozkradené hospodářsví a dluhy kolikrát ještě větší než ČR. Pokud budeme volit strany a politiky, kterým tento způsob rozkrádání vyhovuje a nechtějí nic změnit tak se z toho nedostaneme nikdy a jednou to bude velký průser.
Bohužel lidi se nechají oblbnout řečma o reformách, přitom je to stejný nesmysl jako přestavba za komančů. To co je nereformovatelné se reformovat nedá.
http://www.you­tube.com/watch?v=CtzQDan­tj6A&feature=pla­yer_embedded

Deter

Posadit každýho politika na detektor lži a dát mu jednou jedinou otázku: nastupujete do funkce s úmyslem brát úplatky/tunelo­vat/krást/pro­vádět jinou podobnou nekalou činnost? Otázku v tomto smyslu pokládat pravidelně např. každého čtvrt roku.

Není na tom nic špatného, žádný zásah do soukromí, jednalo by se tak v zájmu lidí/státu. Ale je to samozřejmě utopie, neexistuje autorita, která by tu něco podobného chtěla zavést :)

Tata

Dnešní zkorumpovaní politici nedokáží nápravu zajistit. Je třeba aby přišli mladí lidé kteří již pochopily že na živobití se dá vydělat i poctivou prací a nejsou zatížení socialistickými lidovími hesli" kdo nekrade orádá rodinu",„co je doma to se počítá“ atd. Rozhodně to nemohou být mladí politici kteří vytvoří malé strany. Myslím si, že bude třeba důkladná očista velkých stran a vytvoření jen dvou politických stran, jejichš politici budou schopni konstruktivní diskuse. Je důležité aby se zažilo , že pro republiku musí pracovat všicni politici, ale ti co vyhrají ve volbách budou za vývoj v daném období zcela zodpovědni. K tomu musí přijít i následná tvrdá kontrola. Přiznání majetku všech státních zaměstnanců a politiků bez víjimky. Každý státní zaměstnanec a politik bude mít určen přesný pracovní úkol a ten bude zveřejněn na uřední desce s poznámkou v jakém stádiu vyřízení je a za ten se bude státní zaměstnanec zodpovídat. Celí úřední moloch se musí zjednodušit a zefektivnit. A snakce musí být tvrdé jak pro státního úředníka tak pro toho, kdo po státním úředníkovy vyžadoval podvod. Prvním okamžitým krokem již při podezření by bylo odstavení majetku do vyřešení případu a případné zabavení majetku až na víjimku životního minima pro podvodníka ale i jeho nejbližší rodinu. Pokud by ale prostředky neměl potom na něho uvalit dlouhodobou exekuci kdy při náhodných kontrolách mu bude zabavován majetek dokud nezaplatí všechny dluhy. To co tady popisuji je jen utopie a sen, který je nerealný, protože mezi námi žije spousta ochotných lidí kteří nechtějí slevu zadarmo ale i těch ktří propagují" hloupí kdo dává, hloupější kdo nebere.

gnosis

dal bych jim 10 cisteho