Soňule

Jak vyřešit, když řemeslník po zaplacení celé částky nedodělal práci a vyhýbá se jakékoli komunikaci?

Dobrý den, můj dotaz se týká problému s řemeslníkem. Je to stolař a montoval u mně v bytě kuchyň. Je to známý od mého bratra,takže faktury, smlouva o dílo a pod. účty neexistují. Dostal již zaplacenou celou částku, ale práci nedokončil, a teď se vyhýbá jakékoli komunikaci (neodpovídá na e-maily, nezvedá telefon.) Jedná se konkrétně o nedodání dvířek od 1 skříňky, nedodání příborníku a nedodělání něčeho do skříňky nad digestoř. Prosím moc moc, poraďte, jaké páky by na něj platily. Několikrát jsme ho již zastihli při dosti závažné lži. Příborník si sama koupím třeba v Ikei, 1 skříňka zůstane když tak jenom s poličkami, ale to nad tou digestoří se obávám, že to jiný stolař nebude chtít dělat, aby pak nezodpovídal za případné cizí vady. Ještě jednou prosím o radu. Děkuji moc.

Odpovědi
gecco

Práci (zakázku) dostal díky známosti s bratrem – zkus to tedy přes bratra.
Jiné (účinné) způsoby nejsou legální.
Respektive – jsou – můžeš podat oznámení na Finanční úřed (podezření z daňového úniku, protože zakázka je placena bez dokladu – jestliže toto finančníkům budeš ochotna dát písemně, oný stolař se dost zapotí) a Živnostenský úřad (víš-li o nějakém jeho prohřešku). Možná by stačilo, kdyby ses (bratr) o těchto variantách zmínila.

anonym

Bratr nemůže za nic, nemohl tušit, jak to dopadne, ale zajít by za ním teda mohl, aby se ho zeptal, co bude dál a pokud nic, práskla bych ho na finančáku a basta.Emaily nemažte, pokud jsou nějaké sms, tak taky ne.

anonym

Tvůj bratr má zřejmě dobrého známého,vše bych nechal na bratrovi.