Avatar uživatele
Sůwa

Jak vyřešit akutní problém s kopřivkou?

Zcela nečekaně se mi na různých místech těla ( paže, stehna, kolena, lokty…) vyrazila kopřivka a děsně to svědí. Pohledala jsem na netu, ale příčinu neznám. Moje praktická lékařka bude až zítra, dneska bych musela k někomu cizímu. Jak byste mi doporučili řešit potíže?
Doplňuji:
Samozřejmě už jsem po původu pátrala, nemohou to být léky, mýdlo, prášek na praní, oblečení, ani nic, co by působilo zvnějšku. Jediná změna v jídelníčku bylo větší množství mandarinek ( tak 4 – 5 denně ), ale nikdy se mi to ještě nestalo. Doktorku už jsem dneska stejně prošvihla, tak zajdu odpoledne do lékárny a uvidíme. Díky za rady. 🙂

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: Sůwa

Zajímavá 5Pro koho je otázka zajímavá? kenyrts, annas, johana 56, redy, gagaga před 3775 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

zkusit to vydržet a doufat, že to přejde samo

Doplňuji:

Moje matka hodně používala alpu. Vnitřně mně ji ordinovala proti nevolnosti – nakapala na kostku cukru. Vnější „neduhy“ mně natírala alpou, která svědění zmírňovala, příjemně chladila.

Jedna babská rada na zmírnění svědění. Myslím si, že neublíží. Jinak se zkus zamyslet, zda jsi snědla něco jiného než běžně.
http://www.emi­mino.cz/disku­se/koprivka-u-dospeleho-39310/stranko­vani/2/

Jedna žena píše: " svědění bylo k nevydržení, použiju jednu babskou radu, která zabírá okamžitě. A to je, že do Alpy 160 ml dám 4 acylpyriny a 4 hřebíčky – koření v celku…vše promíchám a mažu. Do minuty jsem bez svědění".

Upravil/a: annas

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

zkusit to vydržet a doufat, že to přejde samo

Do zítřka – pokud se ti ´nechce´ k jinému lékaři, to asi počká, takže radím vydržet.
Ale k laickému ošetření doporučuju max. neco neagresivního – mast s aloe, hěřmánkem, měsíčkem – a nejdříve vyzkoušet na menší části kůže s vyrážkou. A klasika – neškrábat, nedráždit.
Mohla by pomoci i třeba teplá sprcha. Nejedná se o reakci na změnu třeba mýdla…?

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
marci1

jít se poradit do lékárny

Doplňuji:
Rada není jednoduchá, jelikož neznáme původ kopřivky. Mně pomohla rada v lékárně. Na kopřivku, pravděpodobně alergickou je dobré si vzít lék na alergii, třeba Zyrtec, který je volně prodejný.
Zkuste si projít předešlé odpovědi na toto téma, třeba Vám pomohou : http://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=kop%C5%99iv­ka

Upravil/a: marci1

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mosoj

jít se poradit do lékárny

Zaskoč do lékárny a kup si Fenistil gel.
Doplňuji:
http://www.fe­nistil.cz/fenis­til-gel.html
Nebo si nech v lékárně poradit.

Upravil/a: mosoj

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

jít se poradit do lékárny

Pokud jsi si jistá, že je to kopřivka, tak na to byl vždy nejlepší „tekutý pudr“. Jako děti jsme s tím měly problém každou chvíli, jednou to přišlo po pomerančích, jindy po jahodách.
Zkus se zamyslet, co jsi jedla.
Jinak pomoci v lékárně by ti měli, spousta lékárníků se v podobných vyrážkách a nemocích obstojně vyzná. Do zítřka by to počkat mohlo, ale stejně bych k lékařce hned zítra zašla.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
arygnoc

v každém případě navštívit lékaře

Doplňuji:
to nie je normálna reakcia, môže sa jednať i o alergickú reakciu (neprepadlo vás predvianočné upratovanie? – že by to spôsobila nejaká chemikália).
pri ďalšom kontakte s alergénom môže nastať i anafylaktický šok, čo už ohrozuje i život.

Upravil/a: arygnoc

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Emefej

v každém případě navštívit lékaře

Pokud to děsně svědí, šel bych k doktorovi hned. Klidně na kožní. Proč čekat na svou lékařku, cizí doktror nekouše a taky poradí.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Front

v každém případě navštívit lékaře

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
hippeace

jít se poradit do lékárny

už je pozdě na odpověď ale jen z vlastní zkušenosti, pokud je to opravdu kopřivka tak se nedá momentálně dělat nic aby hned přestali puínky svědit. Ale přestat jíct vytamíny a hlavně vit C a klidně kapřivku patlat cokoli co sklidní pálící pupínek , například nevím jak se to jmenuje to bíle co vám na těle uschne a nebo i fenistil

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

zkoušet různé možnosti, nabízené na netu

Doplňuji:
Proč doplnit odpověď když nic nedoplňuji? Jak říkal doktor Hnízdil, kdysi bývala kopřivka, dnes je to alergie. Po3 postižená místa tygří mastí, koupíš u vietnamce za 10 Kč. Budeš chvíli smrdět ale je to fajn. http://uloz.to/xWi­uB7B/jan-hnizdil-jak-vyrobit-pacienta-mp3

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Makik

v každém případě navštívit lékaře

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Jájuš

v každém případě navštívit lékaře

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Photoguy

jít se poradit do lékárny

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
STUDENTKAEVA

v každém případě navštívit lékaře

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
kobranek

v každém případě navštívit lékaře

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Nykki

jít se poradit do lékárny

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Freja

jít se poradit do lékárny

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Sůwa

Názory stále přibývají asi proto, že otázka protivně skáče v novém okně, tak popíšu další vývoj. Z lékárny mám Fenistil gel, od lékařky Flonidan 10 mg DISTAB a kopřivce je to srdečně jedno. Ve dne to celkem jde, ale noci jsou nekonečné a svědivé 🙂

před 3769 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Sůwa

Už jsem zpět z lékárny, magistra mi potvrdila možnost předávkování vitamínem C, obsaženým v madarinkách. Pro příští období jsem zakoupila Multivitamín a Fenistil gel. Zyrtec mi taky doporučovali, ale už nechci nic per os 🙂

před 3775 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
hippeace

Aho ten vitamín C je jasný pokud jste jedla tolik mandarinek denně já mám pravidelně každý rok (když roustou na zahradě domácí rajčátka) kopřivu a stejně mi nezabrání v tom abych se rajčaty cpala dál. ale určitě doporučuju snížit obsah vitaminu C v jídelníčku i když je v zimě důležitý nesmí se to přehnat ;)

před 3772 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Sůwa

Právě jsem přečetla článek o tom, že se význam vitamínu C jako prevence před nemocemi přeceňuje, tak i s tím Multivitamínem chvíli počkám. Kopřivka ustupuje strašně pomalu… 🙂

před 3772 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
annas

Připomnělas mi Zyrtec, tehdy jsem ho také dostala, ale nesnášela. Už jsem vytěsnila. To bylo ještě dřív, než jsem přešla na alternativní léčení.

Tehdy ještě Fenistil nebyl. Natírala jsem se alpou a někdy i tekutým pudrem.

před 3775 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
arygnoc

oh, potvrdila možnosť?
to ste sa možno napila aj prechlórovanej vody …

před 3775 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Sůwa

možno aj tak 🙂

před 3775 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zjentek

takhle zcela nečekaně to bývá jen z těchto příčin:
jídlo a pití, hygiena(koupel,lá­zeň), oděvy, ložní povlečení, vzduch ..není toho tak moc, stačí najít původce a odstranit ,)

před 3775 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
marci1

Tak to způsobily ty mandarinky. Mně to zase dělá kiwi ve větším množství. V tom případě je ten Zyrtec asi nejlepší. Ale brzy to přejde.

před 3775 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Sůwa

Taky si myslím, že to byly mandarinky. Chtěla jsem vitamínovou bombu a místo toho mám kopřivku. Mívala jsem ji občas jako dítě a to už je hooooooodně dávno. Ve dne se to dá vydržet, ale v noci se moc nevyspím. Jen co kocourek usne, svištím do lékárny… 🙂

před 3775 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
annas

Vyloučila jsem z jídelníčku ovoce, nesnáším je.. Jím jen zcela výjimečně. Když tak sušené. Po pomeranči jsem se osypala, takže jsem vyřadila. Mandarinka mně sice nevadí, ale víc než jednu nejím. Každý jsme jiný.

Proto upřednostňuji zeleninu.

před 3775 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Sůwa

>ocko<, velice vás prosím, ignorujte moje otázky, nebo se z toho osypu ještě víc. Ve vašem případě jsem skutečně na tykání alergická a snad časem i pochopíte proč…

před 3775 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Sůwo, nelze. Až si založíš vlastní web, ignorovat tě budu, Tady jsme všichni uživatelé se stejnými právy.
Možná bys mohla začít přemýšlet, proč ty máš se mnou problém a proč ho nemám, já s tebou. Nicméně má rada byla míněn a dobře.

před 3775 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Sůwa

To bude tím, že se to tu nesnažím změnit podle svých představ a respektuji ostatní. Nikoho neurážím, nenapadám a nemažu cizí otázky a odpovědi. Asi tak…

před 3775 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Jen abys v tom směru měla pravdu. Mé představy tu nikoho nemusí zajímat. Co respektuji, to jsou pravidla.
Jinak Ti přeji brzké uzdravení a aby to moc nesvědělo. Na to si z kopřivky pamatuji ještě dnes, ačkoliv jsem ji neměla už snad 50 let. Měj se a ať jsi brzy fit.

před 3775 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Sůwa

Měla byste to zkusit na serveru poradte.cz. Tam si dodržování pravidel ohlídají adminem pečlivě vybraní moderátoři a o nějakém " dobodování" byste si mohla jen nechat zdát. Jenže za odpovědi, jaké prezentujete tady, by moc bodíků nebylo. Na to jsou tam jiní machři. 🙂

před 3775 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Nápodobně. Kdo posílá jiné na jiný web, měl by jít příkladem. Ty si hraješ na regulovčíka nebo na ukazatel? Ovšem, opravdu mi tu nevadíš. Dokonce přiznávám, že když se odmlčíš, tak mi tu chybíš. „Dobodování“ jsem nevymyslela a ani mi neleží proto v patě. Posuzovat tvé vědomosti a chyby opravdu nebudu, to bych totiž padla na dost mizernou úroveň a tam už jsi zabrala místo ty. Měla bys toho nechat. Užírat se takovou záští, to člověku opravdu musí dělast hodně zle. Možná to jednou konečně pochopíš. Víš, Sůwo, život je o jiných věcech, než o hloupostech, které tu máš stále zapotřebí řešit.

před 3770 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Zdraví