quentos

Jak vyřešili ve Slezsku problém se žábami?

Prý tam kdysi tak hlasitě a intenzivně kvákaly, že se lidi málem nemohli vyspat. (Zpráva tuším pochází z léta 2009.) Řešilo se to nějak? Doufám, že ne nějak radikálně, vzhledem k tomu, jak je dnes žába vzácná a chráněná.

Nejlepší odpověď
annas

Nevím, jak to dopadlo ve Slezsku. Ale v našem městě rovněž ochranáři vysadili do dvou místních rybníků žáby jako ochranu proti komárům, kteří se nadměrně vylíhli po povodni v r. 1997. Po určité době se pak žáby dokrmovaly vzácným druhem komárů, kteří neobtěžují lidi. Bydlím ve velké vzdálenosti od rybníků, takže nevím, zda žáby působí jako rušivý živel. Vše má svá negativa i pozitiva.