Jak vyřadit DKP?

Dobrý den, prosím o radu. Jak vyřadit z evidence staré nepoužívané věci (počítač, videokamera) zařazené v evidenci majetku pro podnikání, nakoupené před více než 10 lety? Jsem plátce DPH, vedu jednoduché účetnictví. Děkuji Zeman

Nejlepší odpověď
mosoj

Pokud je to opravdu DKP tak prostě udělat vyřazovací protokol a vyjmout z evidence. U DKP byla pořizovací hodnota odepsána hned při pořízení. Věci by měky být zastaralé nebo ekonomicky neopravitelné.

DIM se odepisuje podle daných pravidel a měl by být odepsaný.

Další odpovědi
Drap

Vystavit si vyřazovací protokol, popřípadě k němu opatřit doklad ze sběrného dvora, popřípadě výkupny druhotných surovin. Tyto věci jsou již odepsány a evidujete jen s nulovou hodnotou.Neni v tom žádný problém.