Jančaa

Jak vypsat žádost ?

Dobrý den, ráda bych se zeptala, jak se podává žádost o důchod.Jsem dlouhodobě v pracovní neschopnosti a sama si mám zažádat o důchod, ale jak na to ?

Nejlepší odpověď
panenka

Zde v odkaze vám zasílám co vše je potřeba k vyřízení důchodu včetně formuláře.

Zdroj: http://www.jul­da.cz/2009/05/­zadost-o-duchod-vzor-formular-tiskopis-podani/

Další odpovědi
BENYTA

Vše bylo uvedeno v dřívějších odpovědích,jen dodám – pokud nebudete mít konkrétní datumy,úřednice nám řekla že stačí rok počátku a konce zaměstnání,byla to asi stejná situace,pro dlouhodobou pracovní neschopnost se žádalo o částečný invalidní důchod.Nakonec to posudková lékařka stejně neuznala…

člověk

Jde o důchod invalidní,nebo starobní,
Každopádně na okr správu sociálního zabzpečení a tam s váma proberou vše podstatné
připravte si soupis všech svojich zaměstnání a doby nástupu a ukončení
žádejte o informatívní list důchodového pojištění
ale lidé na OSSZ,jsou velmi dobře nápomocnía vše s vámi sepíší,mají tam i formuláře,
jinak vyřízení trvá minimálně tři měsíce
přeji hezké důchodové žití