Jak vyprat Softshellovou bundu?

Chtěl jsem se zeptat jak se dá vyprat bunda z materiálu Softshell?

Nejlepší odpověď
Q

Prostředek tekutý, bez aviváže, škrobu či něčeho jiného přídavného. Ne prášek, má i po rozpuštění moc velké granulky a ty se uchytávají do mřížky jemných vláken všeho funkčního prádla… Tj – to co máme na sport jen v tekuťáku a nebo když si v nouzi a na akci, tak v troše rozpuštěného mýdla. Platí pro cyklodresy, šortky, gore-texové aj. podobné moderní materiály.

Další odpovědi
Pamprlice

V pračce, ručně…Doporučují se používat speciální prací prostředky určené právě na materiál softshell. U prodejce by mohly být přímo k dostání nebo vám alespoň poradí, jaký typ. Z osobní zkušenosti: mám softhell bundu rok a peru ji na 40 °C v běžném pracím prostředku, ale pozor bez aviváže (to platí pro všechny funkční materiály) a nemyslím, že by se dramaticky snížila kvalita. Speciální prostředek je štrnější.