Avatar uživatele
Kerynka

Jak vyprat krev? Z bílých kalhot?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? DusanOrlik před 4572 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Alesh

No, tak hlavní je, když se potřísní krví, tak to nenechat zaschnout a hned je šoupnout do studené vody. Jak je dáš do teplé nebo to zaschne, tak můžeš mít jednou provždy smůlu, už to úplně sundat jít nemusí.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Zkus tohle.

Zdroj: Krev: čerstvé skvrny pereme co nejdříve ve studené vodě mýdlem nebo pracím prostředkem s obsahem enzymů ! lázeň nesmí překročit teplotu 35°C !, při vyšší teplotě se bílkovina srazí (zkoaguluje) a stane se neodstranitelnou. Zaschlou krev odmočíme ve studené vodě, pereme ve studené vodě s přídavkem enzymatického pracího prostředku nebo jádrového mýdla. Je vhodné pracovat s přídavkem cca 3% čpavku, který nakonec zneutralizujeme octem. Případné barevné zbytky dočistíme kyselinou citrónovou

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
michael69

Pokud jste už tu krev vyprala na 60°C a více,tak už jen bohužel savo.Krev se musí prát jen na nízkou teplotu,jinak v ní obsažené bílkoviny koagulují a s tím už nic nehne. Jedině to vybělit,aby skvrna nebyla vidět.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Nikkol

Já jsem vyprala dva dny zaschlou krev na bílé mikině tak, že jsem mikinu nechala namočenou celýn den v kýbli se studenou vodou a potom použila prostředek proti skvrnám a vyprala normálně na 30 stupňů. A mikina je čistá. A že tý krve tam bylo – po bouračce mého syna na kole.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
pokazdejinak

já tu asi budu dělat reklamu, ale i zaschlou krev se mi daří prát pomocí výrobku na skvrny ariel profesional. naleju toho trochu na ten flek a dám do pračky – sice to má chvíli působit, ale akorát to vychází než tam dodám zbytek prádla
ideální je samozřejmě hned čerstvou katastrofu přeprat ve studené vodě, ale když to nestihnu a zaschne to, tak nasazuju chemii :)
kdyby se to náhodou nevypralo napoprvé (o čemž pochybuju :)), tak nežehlit (!) a vyprat ještě jednou stejným způsobem

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
greycell

obarvit galaty na červeno

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
DaiWoman

To nejde!

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek