sarkara

Jak vypovědět pojistnou smlouvu na pravni ochranu vozu?

Nestihli jsme podat včac výpověd po roce na roční pojištění pravní ochrany vozu. Zjistili jsme, že máme v naší hlavní pojistce právní ochrany také pojištění na mé auto, takže pojistku platím defakto 2×. Vůz nyní prodávám. O co mi jde. Musím čekat rok na další vypovězení nebo zmenu obch. podmínek? Roční vypovědní lhutu bych rada ověřila. Víte někdo?? Děkuji všem za odpověd.

Odpovědi
zzzzz

Je potřeba si přečíst obchodní podmínky a podle těch postupovat. Pokud vám obchodní podmínky neumožní smlouvu ukončit, tak se na pojišťovnu můžete obrátit, se žádostí o vyjímečné ukončení poj. sml.
Běžné povinné ručení se dá vypovědět před ročním výročím, nebo i při prodeji vozidla.

anonym

Prodej vozidla je důvodem k ukončení pojistné smlouvy. V podstatě jsou takové důvody tři:

  1. podat výpověď 6 týdnů před následující splátkou pojistného (u ročního pojistného 6 týdnů před výročím smlouvy, u pololetních nebo čtvrtletních splátek 6 týdnů před následující splátkou)
  2. při odevzdání SPZ do depozitu. Do pojišťovny předložit doklad o uložení značek
  3. při prodeji vozidla. Do pojišťovny doložit kupní smnlouvu podepsanou oběma smluvními stranami.

Váš případ je ten třetí. Jakmile budete mít podepsanou kupní smlouvu a uskuteční se prodej Vašeho vozidla, zajdete na přepážku pojišťovny a podáte „Výpověď pojistné smlouvy“. Nezapomeňte si požádat o potvrzení o bezeškodním průběhu pojištění (potvrzení o bonusu) a o vrácení přeplatku pojištění .