Avatar uživatele
bolak

Jak vypočtu, jak velká odstředivá síla působí na stokilový dítě točící se na dětským kolotoči?

Nějaká vzorce sem našel, ale byl tam poloměr pod zlomkovou čarou, což se mi zrovna u tohohle příkladu nějak nezdá…

Pamatuju že u středu kolotoče bylo mnohem jednodušší se udržet než na tý lavičce.

A co výška kolotoče (lavičky) od země? Záleží na tom taky?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? annas, manon, barnajka před 4221 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Stokilové dítě neni dídě, ale obtloustlý holomek a toho je třeba honit bičem okolo kolotoče a ne na kolotoči vozit.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
baghira

F = mv2/r
a pokud bys nechtěl mít poloměr ve jmenovateli, tak
F= mw^2r

m hmotnost
r poloměr
v obvodová rychlost
w úhlová rychlost (w=v/r)

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Conchus

Obávám se, že dětské kolotoče nejsou konstruované na 100kg tlusté děti

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
bolak

baghira: jo, dyť to povidam, tendle vzorec mám taky, ale ten poloměr mi nějak není jasnej, to má bejtt vzdálenost dítěte od středu kolotoče? Pokud jo, tak jak je možný že když je člověk přilepenej u středu kolotoče, tak to jde bez drže a na lavičce by ho to při stejný rychlosti vodmrštilo? když podle toho vzorce by to mělo bejt úplně naopak…

před 4221 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
hanulka11

to bych to 100kg dítě chtěla vidět brrrrrrrrrrrr­rrrrrrrrrrr chudák kolotoč a chudák překrmený dítě

před 4221 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
manon

hanulka11: Možná se bolak sám chce povozit na kolotoči a je mu to blbý přiznat, tak to kamufluje :)

před 4221 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
hanulka11

no jo… manon on je to opravdu přerostlý dítě – hračička jeden :D:D:D

před 4221 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek