Anonym222

Jak vypočítat výšku rovnonorameného trohúhelníku ?

Do jaké výšky dosáhnou štafle, které mají žebříky dlouhé 2,5 m a dají se rozložit do šířky 1,2 m. Výsledek uveď s přesností na centimetry.

Nejlepší odpověď
led

Je to viem vypočítať v mimlimetroch, heč!
Pomocou Pythagorových gatí…Ako to len znela tá jeho veta… niečo o štvorcoch a odvesne, že?

Další odpovědi
Emefej

Určitě to znáš – Obsah čtverce nad přeponou…

Kelt

Nakresli si to, jako rovnoramenný trojúhelník, kde přeponou je výška, základnou je šířka, a potřebuješ vypočítat výšku. Ta výška je kolmice s vrcholu na základnu. Základna se tímto rozpůlí – to je jedna část trojúhelníka, další je přepona. No a výška, to je odvěsna, kterou vypočítáš z Pythagorovy věty, když dosadíš potřebné údaje. Metr má 100 cm. Výška bude nižší než 250 cm.

Lamalam

Nakresli si to a musí to být na první pohled jasné. Vidíš dva pravoúhlé trojúhelníky, přeponu a jednu odvěsnu znáš, druhá odvěsna je ta hledaná výška.

Anonym222

ano