Jak vypočítat úroky z prodlení u neplaceného nájemného?

Dobrý den,
zajímalo by mě, jak vypočítat úroky z prodlení u neplaceného nájemného. Jde o to, že úrok z prodlení můžu vyžadovat za každý den prodlení. A tím, že nájem nebyl placen více měsíců za sebou, nevím, zda mám počítat úrok za každý měsíc extra, nebo zda na to existuje nějaký vzoreček. předem děkuji za odpověď. Jarka

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Použijte tento ´vzoreček´:

Ú = N x P x 8,25/365/100

Ú = Úrok (Kč)
N = Nájemné/měsíc (Kč)
P = počet dní, kdy bylo nájemné nezaplacené
---------

Předpokládám, že není složité spočítat CELKOVÝ POČET DNÍ prodlení s úhradou nájemného, ať už se jednalo o kterýkoli měsíc v roce, kde bylo nájemné zaplacené později.

Ve vzorci je použit úrok z prodlení, který se vypočítává z repo sazby zvýšené o sedm procentních bodů.

Pro výpočet se musí použít taková repo sazba, která je platná pro období, ve kterém je splatné dlužné nájemné. Ve vzorečku je použit úrok z 08/2009.

Přehled ostatních repo sazeb je uveden níže v tabulce.

A ve zdroji odkazuji na stránky ČNB, kde je objasněna problematika výpočtu úroku z prodlení.

den : REPO + 7%
----------------------------
18.12.2008 : 2,25 + 7
6.2.2009 : 1,75 + 7
11.5.2009 : 1,50 + 7
7.8.2009 : 1,25 + 7
17.12.2009 : 1,00 + 7

Pro zjednodušení doporučuji použít nekonfliktní (nejnižší) sazbu, která pro rok 2009 byla 8,25%

Zdroj: http://www.cnb.cz/cs/faq/faq_u roky_z_prodleni.html

Další odpovědi:

Bronzový

Za každý měsíc zvlášť,protože dluh měsíčně narůstal.Jak to vypočítat určitě víte(dluh:100.úrok%).

Diskuze k otázce

morjana

Stando, koukala jsem na Váš výpočet a nerozumím jen jedné věci. Ta vypočtená částka je tedy výše úroku za den či celá výše úroku??

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Finance a podnikání

Zlatý Drap 689
Zlatý mosoj 416
Zlatý gecco 242
Zlatý Hlada 239
Stříbrný ivzez 212
Zlatý standa 200
Zlatý hanulka11 179
Zlatý ReHu 172
Zlatý led 156
Zlatý panenka 153

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.