Anduška

Jak vypočítat tento příklad?

Pyrit býváobsažen jako nežádoucí příměs v uhlí.při spalování uhlí se pak do ovzduší uvolňuje škodlivý oxid siřičitý SO2.vypočítejte hmotnost síry v 1t (tuna) černého uhlí,které obsahuje 1% pyritu a v 1t hnědého uhlí s obsahem 3% pyritu
Doplňuji:
Už to mám, díky moc :)

Odpovědi
gecco

A kde vidíš problém???

  1. spočítej, kolik je v jedné tuně uhlí pyritu (hmotnost)
  2. spočítej, kolik % hmotnosti pyritu tvoří síra
  3. urči, jaká je hmotnost patřičného % z pyritu toho kterého uhlí – a dej sem pro kontrolu výsledek, chceš-li

😉
Doplňuji:
Není zač…
😉

Martin Vanda

Můžu se zeptat, jaký je prosím výsledek? Chtěl bych si ověřit, jestli to mám správně :)