Packal

Jak vypočítat průměr známek?

Jak vypočítat ze známek z ŽK co budu mít na vysvědčení(známky z kompozic budou mít asi jinou hodnotu než obyčejné známky)?

Nejlepší odpověď
annas

Známka na vysvědčení není pouhým aritmetickým průměrem, ale průměrem váženým. Rozhodnutí je vždy na vyučujícím.

Známky mají různou váhu, záleží na tom, která kritéria vyučující upřednostňuje – ústní zkoušení, opakování, povinné písemné práce, aktivitě atd.

Výpočet aritmetického průměru je jednoduchý matetmatický úkon. Jde o o součet všech známek vydělený jejich počtem. Předpoklad – známky mají stejnou důležitost, váhu.

Příklad:
Součet 4 známek je 10, vydělím 4 = 2,5. Pro vás orientační výsledek – rozhodnutí je na učiteli, zda vám dá 2 nebo 3, jak jsem uvedla výš.

Jen pro zajímavost si zkuste vypočítat vážený průměr, znáte-li, na které známky klade vyučující větší důraz.
http://prumer-znamek.cz/

Další odpovědi
anonym

Zeptat se třídního učitele jak a možná t i vyjede aktuální stav.

Janulko

Sečteš ji všechny známky(příklad: Máš 1,1,5,3. Tak sčítáš:1+1+5+3=10) A výsledek vydělíš to počtěm čísel(příklad:10:4=2(­zb.2) Pokud je zbytek pod číslo 5, máš lepší známku(v našem případě dvojiku) pokud máš zbytek 5 a více, máš horší známku(příklad: 2(zb.7), tak máš trojiku)
Snad chápeš :) Hodně štěstí, ať ti vysvědčení dopadne dobře :)

ivzez

Poopravím odpověď Annas.

Známka na vysvědčení není průměrem aritmetickým
ani průměrem váženým. S průměrem váženým se sice
počítá, ale průměr je pouze jedním z kritérií. Výsledná
známka nikdy není (neměla bz být) pouhým průměrem.

  • –––––

Janulko,
myslela´s to asi dobře, ale odpovídáš špatně …

annas

Ad Janulko. Když počítám průměr, tak 10 : 4 = 2,50. 10 : 3 = 3,33.

Nepočítá se tak, jak jste uvedla. 🙂