mezara

Jak vypočítat příklad na polohovou energii?

PŘÍKLAD: Těleso bylo zvedáno jeřábem ve svislém směru rovnoměrným pohybem do výše 6 m po dobu 10 sekund. Přitom stroj vykonal mechanickou práci 1200 J.

  1. Jakou stálou silou působil motor jeřábu na těleso?
  2. Urči výkon motoru jeřábu.

c)Změnila se polohová energie tělesa v gravitačním poli Země?

S tímto příkladem si vůbec nevím rady, vypočítala jsem akorát za b, které vyjde 120 W, za a by mělo vyjít 200 N, ale vůbec nevím žádný vzoreček, podle kterého to vypočítat a to samé za c, které má vyjít 1,2 kJ

Moc děkuju za rady. Není to žádný domácí úkol. Počítali jsme to ve škole, když učitelka chyběla a dnes jsem ji přemluvila, abychom si to zkontrolovali, protože příští hodinu píšeme z toho písemku. Tady k tomu příkladu stihla říct jen výsledky kolik to mělo být.
Je to učivo 8.ročníku.
Doplňuji:
Moc se omlouvám, příště si dám větší pozor na to, kterou otázku pokládám, aby byla vhodná.

Nejlepší odpověď
anonym

Neděláme zde úkoly a nesuplujeme školní výchovu. Na to jsou školní weby.

Další odpovědi
mosoj

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/vypocitejte-celkovou-energii-vytahu