icurusL

Jak vypočítat plochu libovolného tvaru?

Potřeboval bych přesný postup. Libovolným tvarem myslím třeba toto: http://www.im­gup.cz/image/yc7

Nejlepší odpověď
arygnoc

  • pomocou štvorčekovej metóty
  • pomocou planimetra
  • vážením (áno, vážením)

viac prípadne v diskusii (predpokladám, že to váženie pár ľudí zarazí 😉 ).

;-Q

Další odpovědi
klumprt

Já bych to rozdělil na čtverečky a pak je spočítal. Nebo na trojúhelníky.

JájsemRaibek

Hmm, tak to bych byl taky v … no tam, ano tam :D
Možná vsadit do obrazce kruh, obdelník apod. a tyto jednotlivé tvary spočítat a pak sečíst, ale jinak nevím a stejně to nebude přesné, protože vždy mi tam vznikne mezera.
Ale nějak to jít musí.

zelí

Obsah oblasti ohraničené funkcí (jednou nebo několika) lze spočítat dvojným integrálem z jedničky.

Klaproth

U takto složitého tvaru bude nejlepší metodou vážení. Planimetr asi nemáš a čtvercová metoda bude zdlouhavá.

zzzlatokopka

Proč má vážení zarážet? Pokud má člověk velmi přesnou váhu, tak tu bude nejlehčí výpočet:-)

arygnoc

možno som podcenil množstvo ľudí, ktorí túto metódu poznajú.

;-Q

Lamalam

Klempíři jinou metodu nepoužívají.

arygnoc

tak to som netušil.
ako vidno, človek sa učí celý život.

;-Q