Stavitel ml

Jak vypočítat objem nerovně vysokého kvádru?

rozmery jsou 6.5m x 4.5m x 0 az 0.12m v nejvyssim bode. Jde o zahradu ve svahu ktera se stane podkladem pro bazen diky drevene ohrade ktera vytvori prostor ktery naplnim piskem. Je mi jasne ze vypocet bude jen priblizny k realne situaci ale poslouzi mi k nakupu alespon priblizneho mnozstvi pisku na techto strankach jsem nasel ze pisek o hmotnosti 1500–1700kg vyplni 1 metr krychlovy. Takze otazka je existuje takovy vzorec?

Odpovědi
Kepler

Vypočítám obsah pravoúhlého trojúhelníku o stranách 4,5 × 0,12 m a pak vynásobím 6,5. Což mi vyšlo 1,755 m3. Nezáleží jak je podsyp na svahu orientován, vyjde to stejně.

Alesh

No a co přesně znamená 0 až 0,12 m? Jako že je to nakloněná rovina nebo je to nějak vlnité? Pokud by to byla rovná plocha, která by byla pouze nakloněná tak, že v nejnižším bodě je 0 m a v nejvyšším 0,12 m, pak bych to spočítal délka x šířka x výška / 2.

Stavitel ml

zahrada je v nerovnomernem sklonu kvuli korenum roustouciho stromu ktery vyvysil jeden z rohu a chodniku po cele delce jedne delsi strany asi 40 centimetru od kraje ktery je nejnizsim bodem proto se mi to jako lajkovi nedari poradne vysvetli ci popsat a ptam se jen na priblizny odhad professionalu kteri by mohli snad pouzivat nejaky vzorec nebo trik jak odhadnout mnozstvi v takove patalii. bazen uz mam koupeny takze se nevzdavam a objednal jsem 3 tuny pisku s tim ze za par dni objednam prkna na stavbu ohrady ktera by snad mohla udrzet dalsich 16.600 litru vody v bazenu

Stavitel ml

http://www.im­gup.cz/image/qn7
na tomhle obrazku je muj nakres jak asi zahrada vypada pro lepsi predstavlivost ram je to co se stane ramem(ohradou) cerna barva je zemina s koreny a bila barva prijde zaplnit piskem