Břetislava

Jak vypočítat objem bubnu pračky v litrech? Nejsem si jistá správností postupu. Díky.

Nejlepší odpověď
anonym

Počítá se to jako objem válce: V = 3,14 * poloměr * poloměr * výška.
Akorát nevím, k čemu ti to je, protože se všude udává náplň prádla v Kg a tabulka je většinou na konci každého návodu k pračce.
Pro reálný výpočet to je taktéž nepoužitelné, protože buben má díry a nikdy není plný vody. Nejrychleji je to zjistit pomocí vodoměru, nepoužívat zádné WC, ani jiný zdroj vody, opsat si hodnotu z vodoměru, nechat napustit pračku a zase zapsat a odečíst a budeš vědět. Ale jestli potřebuješ vědět kolik pračka spotřebuje vody během jednoho pracího cyklu, tak budeš muset provézt celý cyklus a poté si to podle stavu vody odečíst. Závisí na programu, ale většinou pračka minimálně 3× napouští a pak ještě aviváž.
Takže předpokládám, že je to jenom nějaký domácí úkol

Zdroj: http://geometri­e.okhelp.cz/ob­jem-teles/valec.php