Denča999

Jak vypočítat kvadratickou funkci?

Příklad: –2·(-2ײ) –2

Já sama jsem to zkouušela vypočítat, tak že jsem si udělala tabulku a dosadila za x a vypočítala příklad, ale nevím, zda je to správný postup. Dosadím za x třeba 2 a 2² je 4 a pak budu postupovat tak, že –2·(-2·4)-2 ?? Výsledek bybyl tudíž 14?
Nevím, zda mám správný postup.
Děkuju za radu.

Nejlepší odpověď
gecco

  1. napiš to zadání celé (takto zadání funkce nevypadá)
  2. výraz si zjednoduš (odstraněním závorky)
  3. navrhni řešení (podle zadání) – zkontrolujeme ti je

😉

Další odpovědi
Alesh

Asi bych to úplně nenazýval funkcí, protože ta by byla ve tvaru y = „výraz“. Tohle je jen „výraz“ a pokud máš do něho dosazovat, je nejprve vhodné si ho upravit:

  • 2 * –2×2 – 2 = 4×2 – 2, no a pak už vesele dosazuji, co mě napadne. Dosazené číslo umocním, vynásobím 4 a odečtu 2. Pro dvojku vyjde těch 14, máš to dobře. 😉

Denča999

Dostali jsme jen tento příklad a máme dosazovat za x.Ale já nevím zda je postup správný.