emamamisu

jak vypočítat cenu za 1,5 a 2,5 lůžka?

Jak mám vypočítat cenu pokoje jestliže chci hostu nabídnout dvoulůžkový pokoj namísto jednolůžkového z důvodu obsazenosti. Výsledná cena by tedy měla být za 1,5 lůžka namísto dvou. Dle ceníku stojí jednolůžkový pokoj 494,–Kč/noc. Bude pak přirážka stejná pokud bych nabízela třílůžkový pokoj pro 2 osoby za cenu 2,5 lůžka? Třílůžkový pokoj stojí 1035,–Kč/noc.

Odpovědi
anonym

To píšeš domácí úkol a nebo podnikatelský záměr? A nebo sedíš na recepci nějakého pensionu a řešíš ´akutní problém´?
Nějak nechápu smysl otázky – protože já, kdyby mi jako samotnému hostu někdo nabídl k přespání dvoulůžkový pokoj za cenu „1,5 lůžka“, jdu jinam…

ivzez

Bývá zvykem účtovat poplatek za neobsazené lůžko.
Ale záleží to na pravidlech toho kterého hotelu.

Popletek za neobsazené lůžko můžete stanovit jednotně
a pak jej v případě potřeby přičíst k ceně pokoje.

Záleží i na okolnostech.
Pokud by Vám pokoj měl zůstat neobsazený,
je lépe pronajmout vícelůžkový pokoj menšímu
počtu hostů za cenu pokoje odpovídajícího
počtu hostů.

Možností, jak situaci řešit, je více.
Doplňuji:
Předpokládám, že samotný výpočet je jasný,
jde o normální násobení.