zuzkax0

jak vypočítat? 5.(x-1)celé na druhou-2(x+3)cnd=3(x+2)cnd-7(6×-1)

Nejlepší odpověď
beer

K vyřešení DÚ tato stránku nejsou určeny, zkus to proto zde https://khano­vaskola.cz, najdeš vše ))

Další odpovědi
klumprt

přijde na to, jestli je na druhou i ta pětka, dvojka a trojka. Jestli jo, tak to vychází dost škaredě. Je z toho taková ošklivá kvadratická rovnice s nepěknými kořeny.

Jestli ne tak mi vychází, že x = 8/7, což taky není žádná sláva, ale furt lepší než předtím 🙂

Ale je to bez záruky, nedělal jsem tohle už řadu let.

PetrXY

Jo, holka, kdybych to věděl, kde já jsem mohl dneska být.....