leporela22

jak vypočítám vhodnou pojistku pro jištění primárního vinutí transformátoru?

je na to nějaký vzorec?
Doplňuji:
Je toho tam hodně výkon transformátoru ale ta pojistka tam není

Nejlepší odpověď
mosoj

Nejdřív musíš určit zatížení na sekundárním vinutí. Lepší je jistit toto vinutí, nebo obě. Musíš začít ale od sekundáru.

Další odpovědi
Hlada

Nedělej z toho vědu. Dej tam pomalou na 1,5 – 2 proudu na primáru při maximálním zatížení a bude to dobrý. Jestli je to něco, co se může přetěžovat, tak tam dej tepelnou na 120°C.

Lamalam

Podívej se na elektrotechnickou kalkulačku, třeba to tam bude.

Zdroj: http://www.da­nyk.cz/vypocty­.html