Avatar uživatele
zzzzz

Jak vypočítám tah komínu?

Mám nerezový komín na TP, průměr je 180mm, délka 10 metrů, je rovný.
Jde mi o to, že když si kupuji kotel, tak je u něj uvedeno, že musím mít komín s minimálním tahem 15. Ptala jsem se kominíka a ten mi řekl, že neví jak se to počítá, že on to nepočítá, že on to pozná.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? johana 56, redy, briketka10, marci1 před 3738 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Odpoveď byla označena jako užitečná

Toto by ti mělo pomoci?
http://www.i-ekis.cz/?idp=3660

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?zzzzz Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Komín o 180 mm průměru a délce 10 m má velmi (velmi-velmi) pravděpodobně mnohem vyšší tah, než 15 Pa. Ale – tah je závislý i na použítém palivu a způsobu topení (třeba na teplotě spalin)…
Ideálně kontaktuj dodavatele komína, měl by být schopen dodat aspoň rámcové tabulky s hodnotami pro různé podmínky provozu.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
novaky

Lidi,co nic nepočítaj a přesto všechno poznaj, mám nejraději.Tohoto kominíka bych poslal. Placením za tuto službu, sice vychováš hrdého kominíka, ale protopíš místo 15 tis. padesát.
Principem regulace /čehokoli/ je vnést do systému co nejméně neznámých.
Systém: tvůj komín
Minimální tah: 15 Pa – udělej komín, který má o málo větší tah. Jsou KOMINÍCI a ti to uměj spočítat.
Regulace tahu: pravdou je, že komín má proměnlivý tah v závislosti na počasí, teplotě spalin, atd. Instaluj regulátor tahu, Protože příliš vysoký tah zbytečně žere palivo. Omezovač tahu je šikovně vyvážená klapka, která snižuje tah komína.
Chytře se na tohle svého kominíka zeptej, pokud neví takhle elentární věci …

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Jana5678

Dobrý den, výpočet tahu komínu není úplně jednoduchá záležitost, ale existují základní principy, kterými se můžete řídit. S průměrem 180 mm a délkou 10 metrů by váš komín měl mít dostatečný tah pro kotel s požadavkem minimálního tahu 15. Tah komínu závisí na několika faktorech, jako je výška, průměr, izolace a teplota spalin. Zkuste se poradit s firmou český výrobce komínů na internetových stránkách https://www.ko­minycz.cz/. Podle mě bude lepší se obrátit na odborníky.

Avatar uživatele
briketka10

zzzzz
jsem na tom stejně, kdo to
vymyslel ten přemýšlel ☹

před 3738 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zzzzz

No hlavně mě ten co to vymyslel naštval. To jako že může člověk jen 5× za den kvalitně odpovědět???

před 3738 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zzzzz

drape nejde mi dát ti palec, už jsem ti jich dala dnes 5, ach jo, to je zas super novinka.

před 3738 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
mosoj

Palec jsem dal. Komín 10 m výšky a průměru 180 mm , zvládne i pořádný kotel .

před 3738 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
mosoj

Jsem na tom jak ten kominík. Já se s tím ale neživým.

před 3738 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zzzzz

🙂

před 3738 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek