jejdanajky

Jak vypočítám soudní poplatky při vypořádání SJM?

Jaká bude částka při vypořádání SJM soudní cestou?
Podání žaloby – 1 000,–Kč
V SJM máme byt( asi 900 000), chalupu se zahradou( asi 400 000), vinný sklep s vinohradem ( asi 100 000)- takže 6 × 3 000,–Kč(počítá se i pozemek pod nemovitostí?)
Peníze na účtech 200 000,–Kč – 4% z ceny – 8 000,–Kč?
Počítám to správně?? Součet těchto poplatků zaplatit ihned, ještě před soudem? Nebo až z částky ,kterou vysoudím? A co bude platit exmanžel?
Prosím poraďte.

Odpovědi
Fidel

Nee…

Mám pro vás příjemnou zprávu. Za návrh zaplatíte 1000,– a za kažou nemovitost (nemovitost je to, co máte zapsáno v katastru nemovitostí) 3000 Kč. (kdybyste si to chtěla ověřit či dohledat, tak to najdete v Příloze 1, položka č. 4, zákona o soudních poplatcích – 549/1991 Sb.)