Anonym63

Jak vypočítám smykové tření a koeficient?

Jak vypočítám smykové tření a koeficient mezi tělesem a nakloněnou rovinou? Jestli – že vím hmotnost tělesa, které je táhnuté po nakloněné rovině o známém sklonu a známou sílou je držen, a druhou známou silou je tažen

Odpovědi
VelkejDíDí

Fyzika sice nikdy nebyla moje silná stránka.. ale tak na počítání ve fyzice máš stanovené vzorečky, tak snad stačí jen dosadit, popř. vzoreček si trochu poupravit, aby se do něj lépe dosazovali hodnoty určené v zadání, no ne? 🙂

Anonym63

@VelkejDiDi zase tak blbá nejsem :D ale já nevím právě ten vzoreček