Jak vypočítám kolik platím za spotřebič ???Je to – p.t.5,1(Sazba) ???? A v jakých jednotkách je p a t ???

Odpovědi
Jirka P.

Uff, to je otázka… asi myslíš, kolik platíš za elektřinu spotřebovanou daným spotřebičem. Takže pokud máš 1 kWh za 5,10 Kč (to je pravděpodobné), tak to je skutečně pt5,1. P je příkon v kW (musí být konstantní po celou dobu zapnutí spotřebiče, když není – lednička – musí to být průměr za danou dobu), t je čas v hodinách.