hippeace

Jak vypnout mozek a zaměřit se na učení?

koukala jsem po netu i tady ale mám trošku jinou formulaci otázky.
Kolem mne je plno problémů po rodině jsou právníci zaměstnavatel přátel jim dává výpovědi pošta mi nechce vydat balík kde mám věci na maturák protože jsou poslány na jiné jméno atd.. prostě problémy přibližovat to nebudu. No a ted do toho musím dopsat otázky udělat několik prezentací ale stačí maličkost nějaké slovo při učení nabo tak a zas myslím na ty problémy klem kolikrát se celý den nedostanu k učení jelikož si hned vzpomenu že je tu kolem plno věci nevyřešenejch. co bych dala za to kdybych nevedela co uvařit k obedu :O

Nejlepší odpověď
Sůwa

Jde o nácvik kontroly myšlení, třeba podle Silvovy metody. Dá se skutečně naučit, jen to chce trénovat. Tady si můžeš vybrat :
http://search­.seznam.cz/?q=sil­vova+metoda+jak+se+u%­C4%8Dit&aq=4&oq=sil­vova&sourceid=szn-HP&thru=sug

Další odpovědi
anonym

S vypnutým mozkem to nepůjde, to by ses nic nenaučila. Naopak bude třeba mozek přinutit odsunout věci momentálně nepodstatné a soustředit se na učení. Chce to píli a pravidelný trénink. I tady platí, že nic nepřijde samo a také, že nic není zadarmo.
Každý člověk vidí svůj problém jako ten nejdůležitější. Je to tak správně, nikdo ti totiž se svým problémem nepomůže lépe než ty sama.

da ny

Zahoď starosti, zejména ty cizí a řeš své a školní povinnosti. Nic za nikoho nevyřešíš, řeš sebe! Ve 4. ročníku SŠ už se student dovede učit a soustředit 🙂. Věci na maturák měly být zaslány Poste restante s PSČ konkrétní pošty na Tvé jméno (zbytečný problém 🙂!
Pořiď si modré magnety, hned budeš v hladině alfa a co se během hodiny naučíš si budeš také dobře pamatovat ke zkoušce. Po pauze možno zopakovat. na Plzeňských kolejích se někteří studenti na jejich zakoupení opakovaně skládají a magnety kolují (dokud se neztratí).. Nepanikař, pokud tvá příprava byla systematická, vše si „jen“ zopakuješ. Přeji hodně štěstí a úspěchů!

ivzez

Mozek v žádném případě nevypínat!
Spíše se naučte soustředit.

Poznámka:
Překvapuje mne, že Sůwa věří Silvově metodě.
http://www.sy­sifos.cz/index­.php?id=slovnik&ac­t=zobrazit&id­d=&pismeno=&vy­raz=1189080922&hes­lo=Silvova%20me­toda