Monyszek

Jak vyplnit číslo účtu?

Jde mi spíš o to (viz obrázek)jestli do první kolonky – před pomlčkou musím napsat „000000“?
Doplňuji:
http://www.ima­gebam.com/ima­ge/e18b39308799536

Nejlepší odpověď
annas

Číslo účtu se vyplňuje zprava.
Číslo účtu se může skládat z předčíslí (až šestimístného) a hlavního čísla účtu (až desetimístného).

Za lomítkem je kód banky. Vyplňuje se zprava. Je součástí bankovního spojení a musí být vždy vyplněn.

Podívejte se do odkazu, najdete, jak se čísla účtu vyplňují.

http://www.ces­kaposta.cz/cz/sluz­by/penezni-sluzby/cr/postovni-poukazka-a-id254/

Další odpovědi
Drap

Obrázek nevidím, ale pokud číslo účtu nezačíná řadou nul, jako že nezačíná, tak myslím , že je to zbytečné.

Fyzik

Obrázek žádný nevidím, ale nuly vypisovat nemusíš. Pokud tam je jiné předčíslí, tak jedině tehdy.

anonym

Ne – pokud nemáš u čísla účtu předčíslí, pak ne.

lota

Asi záleží jak kde, na složenku bych to třeba nepsala, ale v příkazu internetového bankovnictví nuly běžně vyplňuji.