SportWoman

jak vypěstovat banánovník?

Myslím aby se nekoupila už rostlinka, ale jestli se dá něco zasadit, děkuju

Nejlepší odpověď
anonym

Banánovník se množí oddénky. Pokud si seženeš ten, tak si ho můžeš v pohodě zasázet a pěstovat. Ovšem představa, že strčíš do květináče banán a ten ti poroste, správná není.

Další odpovědi
anonym

Nesouhlasím s ocko. Ing. Jiří Frajt z Kadaně to dokázal http://www.no­vinky.cz/vase-zpravy/ustecky-kraj/chomutov/133-4614-nejmensi-banan-v-ceske-republice-je-z-kadane.html. V době vypěstování v kanclu byl řadový úředník na živ. prostředí. V současnosti je vedoucí životního prostředí. On tím živ. prostředím žije.
Doplňuji:
Pokud chceš fundovanou radu, tak si jej nakontaktuj http://www.mesto-kadan.cz/treti-sekce-13/odbor-zivotniho-prostredi

dudu

Banánovník je bylina, která cca po čtyřech létech odrodí a pak matka zahyne. Během této doby vyprodukuje několik oddenků. Při jejich cca 10 cm velikosti je třeba opatrně mladou rostlinku odříznout a ihned zasadit do nového květináče. Např. von Deniken poukazuje na skutečnost, že se banánovník rozmnožuje pouze vegetativně a přitom je rozšířen a poskytuje výživu po celém světě. Tvrdí, že jde o rostlinu z jiného světa, kterou po Zemi rozšířili mimozemšťané?

elektrikář

Banánovník se rozmnožuje odkopky a řízky. Pokud nemáš vysoký skleník budeš mít problém roste to tak divoce že ti doma už pro tebe nezbyde místo.Podívej se na něj v botanické zahradě.