Marty22

Jak vypálit v linuxu bootovací DVD Windows 7?

Mám linux, ale nevím jak v něm vypálit Windows 7 na DVD.
Doplňuji:
Já s linuxem moc neumím, taky proto chci Windows 7, takže nevím jak se v linuxu vypaluje

Nejlepší odpověď
anonym

A jiná data vypálit umíš???
😉
No – instalačka Win7 se vypaluje úplně stejně, jako jiná data – potřebuješ .ISO disku a soft, který .ISO umí vypálit.
Doplňuji:
Aha – tak to význam otázky poněkud posouvá…
😉

  1. musíš si zvolit vypalovací program – vyber si – http://www.li­nuxsoft.cz/sw_lis­t.php?id_kate­gory=40 (např. http://www.li­nuxsoft.cz/sw_lis­t.php?id_kate­gory=40 )
  2. musíš si ´sehnat´ instalačku ve formátu .iso
  3. vypálit

___
Jen si uvědom, že Win7 není volně šiřitelný, tedy nemáš-li je zakoupeny, dopustíš se krádeže.

jpau

mowla

Volně navážu na Tvoji odpověď (jen ze srandy)…

Další otázka: Jak mám do linuxu nainstalovat 1000 let starý balík co jsem stáhnul z linuxsoftu?

Chci tím říct že člověku, který očividně trpí elementární neznalostí (to není žádná výčitka) jsi poradil v zásadě jedno z nejsložitějších řešení (opět to není žádná výčitka). Podle mého názoru by bylo daleko hodnotnější z chudáka vytáhnout co používá za distribuci, poradit mu nějaký balíčkový správce (Synaptic typicky, nikoli vždy) a pak na základě distribuce (např. když to bude něco kolem ubuntu tak se spíš orientovat na GTK aplikace apod. – není to sice nutné ale je to „lepší“) nastřelit jakýkoli program (který už tam stejně bude nejspíš nainstalovaný)…

Roman71

Zkus na ten .ISO soubor kliknout pravým myšítkem a zvolit „otevřít s → zápis obrazu disku (nebo Brasero)“. Z tvé odpovědi jsem vytušil, že máš nainstalované Ubuntu. Kdybys potřeboval poradit, jsem v Linuxu jako doma :)

anonym

jpau → jasně…
😉
Já jsem toho mínění, že pokud se člověk do něčeho ´plete´, měl by mít snahu se to naučit (informovat se…) – takže takovéto ´nakopnutí´ stačí.
Jinak je lepší jej odkázat na znalejší kamarády (či servis).
😉
A – ten dotaz v sobě ´skrývá´ jedno úskalí – vypálená instalačka není nic platná (legálně), pokud nemáš ´key´. A tazatel (odhaduju) key nemá, pravděpodobně koupil počítač s Linuxem (či bez OS) – z důvodu nižší ceny. A pokud se snahou o vypálení W7 více naučí s Linuxem, třeba se s ním i ´zkamarádí´ – a nebude potřebovat W7 krást…
😉