Avatar uživatele
Marty22

Jak vypálit v linuxu bootovací DVD Windows 7?

Mám linux, ale nevím jak v něm vypálit Windows 7 na DVD.
Doplňuji:
Já s linuxem moc neumím, taky proto chci Windows 7, takže nevím jak se v linuxu vypaluje

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3569 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

A jiná data vypálit umíš???
😉
No – instalačka Win7 se vypaluje úplně stejně, jako jiná data – potřebuješ .ISO disku a soft, který .ISO umí vypálit.
Doplňuji:
Aha – tak to význam otázky poněkud posouvá…
😉

  1. musíš si zvolit vypalovací program – vyber si – http://www.li­nuxsoft.cz/sw_lis­t.php?id_kate­gory=40 (např. http://www.li­nuxsoft.cz/sw_lis­t.php?id_kate­gory=40 )
  2. musíš si ´sehnat´ instalačku ve formátu .iso
  3. vypálit

___
Jen si uvědom, že Win7 není volně šiřitelný, tedy nemáš-li je zakoupeny, dopustíš se krádeže.

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit

Otázka nemá žádné další odpovědi.



Diskuze k otázce
Avatar uživatele
jpau

mowla

Volně navážu na Tvoji odpověď (jen ze srandy)…

Další otázka: Jak mám do linuxu nainstalovat 1000 let starý balík co jsem stáhnul z linuxsoftu?

Chci tím říct že člověku, který očividně trpí elementární neznalostí (to není žádná výčitka) jsi poradil v zásadě jedno z nejsložitějších řešení (opět to není žádná výčitka). Podle mého názoru by bylo daleko hodnotnější z chudáka vytáhnout co používá za distribuci, poradit mu nějaký balíčkový správce (Synaptic typicky, nikoli vždy) a pak na základě distribuce (např. když to bude něco kolem ubuntu tak se spíš orientovat na GTK aplikace apod. – není to sice nutné ale je to „lepší“) nastřelit jakýkoli program (který už tam stejně bude nejspíš nainstalovaný)…

před 3568 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Roman71

Zkus na ten .ISO soubor kliknout pravým myšítkem a zvolit „otevřít s → zápis obrazu disku (nebo Brasero)“. Z tvé odpovědi jsem vytušil, že máš nainstalované Ubuntu. Kdybys potřeboval poradit, jsem v Linuxu jako doma :)

před 3568 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

jpau → jasně…
😉
Já jsem toho mínění, že pokud se člověk do něčeho ´plete´, měl by mít snahu se to naučit (informovat se…) – takže takovéto ´nakopnutí´ stačí.
Jinak je lepší jej odkázat na znalejší kamarády (či servis).
😉
A – ten dotaz v sobě ´skrývá´ jedno úskalí – vypálená instalačka není nic platná (legálně), pokud nemáš ´key´. A tazatel (odhaduju) key nemá, pravděpodobně koupil počítač s Linuxem (či bez OS) – z důvodu nižší ceny. A pokud se snahou o vypálení W7 více naučí s Linuxem, třeba se s ním i ´zkamarádí´ – a nebude potřebovat W7 krást…
😉

před 3568 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek