kapka

Jak vypálit dvd?

Mám notebook s cd mechanikou. Zatím jsem vypalovala na cd jen fotky. Teď jsem si stáhla z netu film, který bych si chtěla vypálit jako dvd, aby to šlo přehrát v dvd přehrávači. Stáhla jsem si tento dvd maker http://www.slu­necnice.cz/sw/vi­deo-dvd-maker/, je sice česky, ale stejně nevím, co tam mám dělat, aby se to vypálilo. Poradí mi někdo? Jestli používáte jiný program a je zdarma, tak prosím doporučte. Ale pouze s popisem, na co tam mám klikat, aby se to vypálilo. Díky.
Doplňuji:
Michale, jak jednoduché, že? 🙂 Ale stejně nevím, co mám dělat.
Ještě se zeptám: Otevřela jsem ten dvd maker, otevřela v něm ten film a nějak tam naklikala, že se tam teď v malým okýnku přehrává a je tam napsáno „převádění souboru“ a běží tam čas. Znamená to, že už se mi to tedy převádí na to dvd? A bude to trvat tak dlouho, jak je dlouhý film? Myslela jsem, že to bude rychlejší…
A pak až se to převede, tak co? Pak to půjde už vypálit? Nebo už se to vypaluje? Já fakt nevím. Takhle to vypadá http://img.na­dapenny.com/t20/120­58/nadap103339574­180231.jpg

Nejlepší odpověď
Michal Kole

Otevřeš si video soubor, program jej převede na format pro DVD, nastavíš normu a pálíš.
Doplňuji:
Ne, klikáš na další

Další odpovědi
Hlada

Převádění filmu může trvat i několik hodin. Otázkou je, k čemu to potřebujete. Jestli je stažený film v avi, tak ho bez problému přehraje většina stolních přehrávačů a takový film je možné vypálit rovnou jako datový soubor. Převedením do DVD video se filmu původní kvalita stejně nevrátí.