-M

Jak vypálit CD, ale ne v MP3

Zdravím, chtěla bych se zeptat, v jakém programu a do jakého formátu mám převést písničky MP3 a jak je potom vypálit na CD? Prosím o trošku podrobnější popis.. Moje rádio v autě nebere MP3 a já už si nevím rady, do jakého formátu to převést, aby mi to šlo vypálit. Předem díky.

Nejlepší odpověď
quentos

na audio CD jsou písničky ve formátu .cda . Z mp3 do .cda umí převádět např. program „MP3 CD Doctor“ – používám jej už léta, ne že by neměl mouchy, ale na tento převod je celkem dobrej. http://www.slu­necnice.cz/sw/mp3-cd-doctor-2004/

Podrobnější popis asi není potřeba, protože MP3 CD Doctor je jednoduchoučkej prográmek. Písničky v MP3 do něj naflákáte pomocí tlačítka „Add Music“, a když je tam máte naflákané", zmáčknete „burn CD“, načež vám to vypalí opravdu audio, tedy .cda . Před vypálením lze pořadí stop libovolně změnit pomocí označení dané stopy a tlačítek up/down.

Další odpovědi
doldas

V CDBurnerXP se dá „Audio disk“ a pak se do toho dolního okénka přetahají MP3, pak Vypálit, to je všechno.
ještě mě napadá InfraRecorder, tam se dá taky „Audio disk“, a je to stejné.
Obojí je zadarmo.
Oba programy si samy zjistí vypalovačku, jestli mají prázdné CD, tím se vůbec nemusíš zabývat.

anonym

Hoď to do audia, ale pak dáš na CD jen 10–15 písní.
Zkus Ashampoo Burning Studio 6 http://www.slu­necnice.cz/sw/asham­poo-burning-studio-free/ nebo CDBurnerXP Pro http://www.slu­necnice.cz/sw/cdbur­nerxp-pro/
třeba v Ashampoo dáš „Otevřít a ripovat hudbu“, kde zvolíš „Vytvořit audio CD“.

klob1

tak v manuálu je jaký kodek to podporuje a pak se to s tím kodekem vypálí.,ale to se musí nejprve převést do správného kodeku.
A to radio jinak má přehrávat mp3? nebo je jen audio CD..pokud to má umět,tak si zkus půjčit od někoho na cd mp3 jestli to přehraje.
záleží co uvádí výrobce autorádia v manuálu,jestli to umí přehrávat ty mp3 nebo ne.to je potřeba vědět..to může být jen pak špatným zvukovým kodekem. zjisti co a jaké formáty to přehrává dle manuálu..pak se to dá řešit.co a jak.vše se dá převést z něčeho do něčehoPavel

Hlada

Otázkou je, proč to dělat takto. MP3 převedené do cda nezískají kvalitu audio CD, jen zvětší objem. Půjdou sice přehrávat v autorádiu, přepis ale poleze do času a do peněz. Lepší je použít transmitter, který se dá koupit za pár stovek a přehrávat hudbu přímo z MP3 nebo čehokoli jiného, připojitelného přes USB.