Zibner

Jak vypálit 3,5 GB film na 4,7 GB DVD, aby se film nesekal?

Ať to vypálím přes Win DVD Maker, Win Movie Maker nebo i programy jako je ConvertxtoDVD 4, pokaždé se vypálený film seká. V PC má film 3,5 GB a DVD má 4,7GB. Přece se to tam musí vejít.

Existuje na to nějaký způsob, který mi uniká nebo program, který by to dokázal?

Odpovědi
anonym

l564 píše naprostý blábol, to ignoruj.

Předpokládám, že se film při přehrávání v PC neseká. Mohlo by to být nízkým výkonem PC, zkus to pálit jinou rychlostí než maximální.

led

Napaľujte menšou rýchlosťou, niekedy menej je viac…(prax). V nastavení zakliknite aj verifikáciu (kontrolu napaľovania)
Zjavne váš počítač pri napaľovaní veľkou rýchlosťou nestíha spracovávať dáta a vypaľovať, vzniká potom nekvalitná nahrávka, nie všetky DVD prehrávača majú veľký buffer na udržiavanie a vyrovnávanie nedostatkov (chýbajúcich bitov).
Doporučujem počas vypaľovania mať vypnuté iné „užívateľské“ programy a hry, ponechať maximálny výkon počítača na spracovanie napaľovania.

led

„bežné DVD“ má 4,7GB
DVD časopisu Chip (marec) má 7 636 256 kB
BlueRay je na väčšie možstva dát