mandat

Jak vypadají dveře od vězeňských cel v ČR?

Jsou to posuvné mříže, jako bývají v amerických filmech, nebo takové ty těžké kovové dveře s kukátkem se záklopkou a otvorem na prostrkování jídla?

Nejlepší odpověď
Lamalam

Záleží na typu věznice, někde mají i obyčejné „papundeklové“ dve­ře.

Další odpovědi
Drap

U cel jsou převážně plné dveře s otvorem.

zzzzz

V ČR je několik typů věznic, dohled, dozor, ostraha a zvýšená ostraha. Čím vyšší typ, tím silnější dveře. Potom jsou speciální oddělení jako třeba Toxi, tam mají prý barevné zdi a záclonky v oknech. Také je věznice pro ženy s dětmi, tam to zas vypadá jak v domově pro svobodné matky.

marci1

V ČR posuvné mříže u cel nejsou. Bývají to plné dveře s otvorem.
Jen pro pobavení : dveře cely můžete mít i doma http://www.akrem­.cz/Vyber-z-zive-dekorace/Na-dvere/Dvere---cela-ve-vezeni/ 🙂

arygnoc

marci1:

ale to je iba polep, nie?

;)