Reaaer

Jak vypadají doplňkové zkoušky?

Z čeho se skládají? Kolik % studentů, kteří je skládají, je zvládnou?

Nejlepší odpověď
annas

Zřejmě víte, co je doplňková zkouška. Skládají se na škole z předmětů, z nichž žák nebyl klasifikovaný, protože měl vysokou absenci, takže nemohl být klasifikovaný v řádném termímu.

Jde o zkoušku komisionální, tedy před komisí, jejímiž členy je předseda (zpavidla ředitel), zkoušející učitel a přísedícií učitel.

O zkoušce se sepisuje protokol.

Z čeho se skládají – záleží na předmětu, – ústní třeba ze zeměpisu, písemná i ústní např. z jazyka.

Procento úspěšných či neúspěšnýh studentů ví jen vedení školy, kde se zkoušky skládají. Uvádím jen běžné zkoušky, nikoliv maturitní.

Úspěšnost – někdy složí všichni, někdy nikoliv. Je možné ještě konat opravnou zkoušku atd.

Pokud se dotaz týká vás, vše se dovíte na vaší škole. Zkoušky jsou samozřejmě náročnější než běžné zkoušení ve třídě.

Další odpovědi
Drap

U každé školy a u každých zkoušek se to může lišit. Z čeho se skládají, se dozvíš od organizátora zkoušek.