Bronzový

Jak vypadá vlaštovičník v dnešních měsících?

Vím jak vypadá v létě, ale jak na podzim, prosím tedy o fotku vlaštovičníku na podzim!!
Doplňuji:
Já ho chci jen pitvat, ale nemáte nějakou mapku kde nějak obecně v ČR? A fotku třeba z internetu, já se v těch rostlinářských stránkách moc nevyznám!

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

V současné době je na většině území z této rostliny už jen nenápadná přízemní růžice s několika zelenými listy a v této podobě přežije zimu. Foto nemám.
Praxe
Doplňuji:
Ne listy, ale lístky. Jsou opravdu malinké ;-).
Většinou si toho jeden nevšimne, ale zelené lístečky i v zimě má u země spousta trvalých rostlin. Úplně zatahují snad jen cibuloviny.

Další odpovědi:

Zlatý

Fotku nemám. Teď už ho budeš těžko hledat. Najdeš ho pouze tam, kde víš že roste. Je při zemi, v této době už uschlý, nebo hodně žluté listy. Vyrazí zase na jaře.

Zlatý

Jak píše >drap<, jen doplním - pokud s ním chceš úspěšně likvidovat bradavice, tak nejlépe na jaře, nebo pak zas na podzim, kdy znovu obroste. V létě bývá taky uschlý.
Doplňuji:
Tohle jsi asi nehledal :
http://kvetiny.atlasrostlin.cz /…
Roste úplně všude jako plevel, jen na jaře a na podzim je víc vidět.

Diskuze k otázce

Zlatý

Roste na úhorech, v zahradách, pod akáty-leckde. Pokud nevíš, kde byl v létě, hledání naslepo a bez minimálních znalostí bude složité. Ptej se proto v rodině, u známých ap., nechej si také u nich poradit.

Zlatý

annas

Máme ho na zahradě, byla jsem se podívat. Vypadá stejně, jen se tlačí u země, spodní listy začínají žloutnost, samozřejmě nemá květy,

Stříbrný

manon

annas: Právě jsem chtěla jít odpovědět, že pokud někde ho ještě totálně nezničil mráz nějaké listy, i když zažloutlé, by se najít mohly :)

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Příroda a životní prostředí

Zlatý Drap 647
Zlatý beer 514
Zlatý annas 512
Zlatý hanulka11 447
Zlatý mosoj 364
Zlatý www 358
Zlatý marci1 238
Zlatý gecco 206
Zlatý quentos 183
Zlatý venkovan 179

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.