Tata

Jak vypadá váš štědrovečerní jídelníček od rána, a jak vypadal když jste byli malí.

Uveďte oblast nebo část republiky, kde se na štědrý dem podávají vaše speciality.

Odpovědi
Miroslavst

Úplně stejně jako jiný den (tedy víkend), jen místo rychlé večeře je kapr s bramborovým salátem.
Místo: 49°54'28.189"N, 16°35'57.149"E

dudu

Podobně jako píše pan kolega. Ráno doma pečenou vánočku, k obědu čočka s vejcem. V podstatě jsme zvyky převzali od rodičů.
Miroslave, co je to za fabriku kam nás u vás v Lanškrouně směrujete? Snad nemáte vedlejšák s tamnější vrátnou?

iceT

Kdyz jsem byla mala,tak na stedry den bylo u nas zvykem nejist cely den nic az do vecere,abychom videli zlate prasatko.Pred veceri nas pak mamka zavedla na pudu a tam nam vzdy ukazala misto kam se mame divat,a pokazde jsme tam videli neco jako zlatou tecku.Jiste to zlate prasatko nebylo,spis jsme byli za cely den vyhladli,tak jsme meli asi mzitky pred ocima.
Jak jsme rostli,tak tento zvyk u nas prestal.Pres den den,kdo mel hlad,tak se najedl,kdo chtel cekat do vecere,tak cekal,nebo si vzal alespon cukrovi.
Vzpominam si,ze mamka na stromecek vesela cokoladove kolekce,a velmi brzy byly bonbony snezene,samozrejme ted uz bonbony ze stromecku nejime,takze cokolada vydrzi temer do odstrojovani stromecku.
Dnes uz tento zvyk nedodrzuju,bydlim s pritelem,a ten bez jidla cely den jaksi nevydrzi.