Michal Kole

Jak vypadá státní rozpočet České republiky fyzicky ? To má stát na tajném místě pokladnici jako měl strýček Skrblík ?

Nejlepší odpověď
Conchus

Pane Kole, musím konstatovat, že jste ekonomicky zcela negramotný. Zkuste si přečíst nějakou knížku o ekonomii. Pak nebudete schopen pokládat takové otázky. My máme doma také rozpočet, ale peníze skoro vůbec nevidím. Leda když jdu na pivo.

Další odpovědi
Drap

Státní rozpočet je jen na papíře. Stát ty peníze nemá. Předpokládá, kolik peněz vybere a na druhé straně může stejné množství vydat. Pokud je ovšem rozpočet vyrovnaný.

anonym

Míšo, peníze jsou uloženy v bankách. Strýčka Skrblíka by tenhle stát potřeboval jako sůl (hlavně s tou jeho pokladnicí). Jenže se obávám, že když tady budou nadále hospodařit stejní finančníci a ekonomové, tak i Skrblík spláče nad výdělkem. Máme velmi schopné lidi, hlavně ty, kteří rozhodují o státním majetku. Nikdo z nich určitě chudý není.

ginze

Účty státního rozpočtu vede Česká národní banka.

anonym

jak by sis představoval pokladnici, ve který je mínus 100.000.000.000 Kč?
na to nejspíš moc místa nepotřebuješ, viď?