taranee1

Jak vypadá první návštěva u gynekologa a v kolika se má jít poprvé?

Nejlepší odpověď
Berušinka

Pokud jsi ještě panna a kluka nemáš, tak to můžeš oddálit až třeba na 16–17 let, pokud už si začala žít sexuál. životem, tak upaluj!!! A pravidelně choď tak jednou za rok – můžeš pro svůj klid i jednou za půlroku. Při každé prohlídce ti vezmou vzorek z děložního čípku kvůli rakovině – proto bys to neměla podcenovat. I mladé holky na rakovinu děložního čípku umírají =( bohužel … je to proto, že děložní čípek a typické „prostředí“ se vyvíjí až do nějakého 18–20 roku života ženy a pokud začneme žít dříve sexuální život (pod 18 let), tak je určitě více pravděpodobné, že se s ním něco stane. Teď existuje i to očkování, tak pokud jsi panna, určitě do něj jdi =). Navštěvy se vůbec nemusíš bát – musíš být jen uvolněná a bude ti to i příjemné =). Kdyby ti něco nebylo jasné, tak se hned ptej – doktorka by ti vše měla vysvětlit.

Další odpovědi
Danča84

První prohlídka se doporučuje v 15–17 letech, pokud se stydíš jít s mamkou, prober to alespoň s nějakou starší kamarádkou, sestrou… Jestli jsi ještě panna, doktorka Ti prohlédne jen vnější orgány, dovnitř se podívá jen když to přirozený tvar panenské blány dovolí. Nic nebolí, maximálně to může být maličko nepříjemné, ale ne tolik aby jsi se toho měla bát. Na oblečení si vezmi raději sukni – před vyšetřením si budeš svlékat kalhotky, tak abys měla lepší pocit, než tam sedět úplně dole nahatá. Jinak, se doporučuje první půlka cyklu, objednej se na dobu, po zkončení menses. Lékařka se Tě také bude ptát na první den posledních menses a od kdy menstruuješ, jestli Tvoje příbuzné měli rakovinu prsu nebo ženských orgánů. Ty odpovědi si připrav předem. Držím palce!

Ponytail

Ještě bych doplnila, že první vyšetření probíhá pohmatem břicha přes pochvu nebo konečník. Doktoři bývají velice opatrní, a tak neměj strach. Důležité je uvolnit se, abys nebyla ztuhlá.Na to je dobré několikrát se zhluboka nadechnout a vydechnout.

žolik

Normálně tak jak u každého lékaře,musíš vědět proč tam jdeš,první návštěvu s tebou absolvuje máma je to i její morální pomoc dceři,v kolika to záleží jen na okolnostech buď jsou zdravotní problémy nebo potřebuješ napsat antikoncepci,pro­bíhá normálně,žádný stresy.

Zdroj: žolík

kapka

My jsme byly u gynekoložky poprvé povinně se školou v osmé třídě. Bylo nám tedy kolem čtrnácti let. Předpokládám, že většina z nás byly panny.
Dostaly jsme instrukci vzít si sukni. Vyšetření proběhlo konečníkem.
Bylo to těsně před revolucí, tenkrát se chodilo se školou pravidelně i k zubaři.

Deli

Mám čerstvé info, neb jsem absolvovala vyšetření gynekoložkou s devítiletou dcerou – kontrolní vyšetření po appendectomii. Byly jsme tam 2×, nakonec jsem se ptala, kdy se má začít chodit pravidelně, prý po prvních měsíčkách, nebo v 15 letech, když měsíčky nejsou. Nebo samozřejmě při jakémkoli problému…
Tak doufám, že máme na pár let klid, chudinka z toho byla taková vyplašená, ale zvládla to statečně.
Jinak – jak vypadá taková navštěva: pohovor k určení rodinné i osobní anamnézy, váha, výška, vyšetření (konečníkem).