Shaohao

Jak vypada profil typickeho komunisty?

pripadne jak se lisi dnesni bolsevici od byvalych?

Nejlepší odpověď
mosoj

Musíš rozlišovat komunista funkcionář a komunista otrok.
Žádnej nebyl milionář a měli léčebnu SANOPS, což má dnes kdejaký zbohatlík nebo zloděj.
Třeba v nemocnici Na Homolce je pro takovéto VIP vyhrazeno celé oddělení.

Další odpovědi
anonym

Co si představuješ pod pojmem „typický komunista“?Ko­munista dělník byl stejný jako jiní dělníci akorát měl kolikrát více informací než ten dělník.
Komunista funkcionář měl více výhod, ale to je úplně stejné jako dnes.
Dnešní funkcionáři různých stran jsou na tom kolikrát lépe, protože mají více možností korupce a mají více výhod.
Říkalo se, ž tenkrát si byli všichni rovní, akorát někteří byli rovnější.
ALE DNESKA JE TO ÚPLNĚ STEJNÉ,zase jsou někteří rovnější než obyčejný člověk, který dělá rukama u mašiny.

suaeda

Ono nebyl komunista jako komunista. Zažil jsem pár obyčejných lidí, kteří byli přesvědčeni o správnosti komunismu. Tito lidé nebyli prospěcháři a nikomu nikdy neublížili. Naopak, když se někdo dostal do průšvihu tak mu pomohli. Pak bylo hodně těch přesně opačných, kteří stranickou knížku zneužívali ke svému prospěchu. Neváhali práskat na lidi jen aby měli možnost jít výš. Bohužel jak jsem poznal ve svém nejbližším okolí tak tato skupina se po něžné revoluci velice rychle přešaltovala na úplně opačný, tentokráte pravicový směr, a dělá tam to co dříve v předešlé straně. A nejvíc se směji, jak tito lidé umí nyní nejvíc kritizovat svoji bývalou stranu. Prostě umí rychle zapomenout, ale lidi okolo nich nezapomínají.

anonym

Zmých dětských let si akorát pamatuji,že pionýrský kroj mi dělal hrozně dobře na biskupa,ale komunisté už dávno skončili a mě zbyli jen oči pro pláč,ach?!

anonym

Pár profilů tady je,ale nevyjadřuju se.Každej jsme halt ňákej.
Já mezi ně určitě nepatřím.
https://www.y­outube.com/wat­ch?v=GRLKX01fj5g
https://www.y­outube.com/wat­ch?v=0EZI7hWlE­uA

VeRe1983

Začal bych nejapným vtipem. Trčí tomu nohy ze země, co je to? Zarytý komunista. Ale vážně. Myslím, že profil typického komunisty je někdo, kdo nepříliš rád příjmá osobní zodpovědnost a je pro něj pohodlnější žít nalinkovaný život, ačkoliv stojí za houby. Má určité jistoty a to mu stačí, víc nepotřebuje. A ignoruje i potřeby ostatních a možná zla, která se díky režimu dějí. Vždyť má kde bydlet, kde dělat, co jíst a to je přeci tak hrozně fajn. Ti větší lumpové vidí v systému možnost jak se prosadit. I přes mrtvoly. Obecně bych komunistu označil za neschopného, či naopak všeho schopného jedince.

KK1

http://www.od­povedi.cz/uzi­vatel/profil/8709
http://www.od­povedi.cz/uzi­vatel/profil/24151

led

Vtipné a historickú neznalosť dokazujúce vyjadrenie VeRe1983 „profil typického komunisty je někdo, kdo nepříliš rád příjmá osobní zodpovědnost a je pro něj pohodlnější žít nalinkovaný život,“ poukazuje na typického pseudokomunistu ukazovaného v satirách súčasnej doby.
Typický komunista revolucionár v zmysle marxleninizmu je práve ten, kto prijíma osobnú zodpovednosť za svoje činy v prospech ideám marxleninizmu, v ktoré naozaj verí, bez ohľadu na zameranie vládnúceho zriadenia a na svoje osobné pohodlie.
Nemiešajte pojem bolševík s pojmom komunista – je v tom rozdiel.
Komunisti sa v dnešných časov dostali do situácie, keď ich systém pre zneužitie myšlienok na osobný zisk musel ustúpiť do úzadia a mnohí sa začlenili do spoločnosti a pre vlastný zisk verejne odhodili svoju minulosť (pseudo)komunistov, stali sa veľkopodnikateľmi…