sesednizkola

Jak vypadá práce doktora v Motole?

Prosím jen informace, pokud tam přímo pracujete anebo to víte jinak než z Googlu „kolik bere doktor“. Když někdo vystuduje medicínu, pošle životopis a hned ho posadí do ordinace dle jeho specializace, nebo ještě musí nějak „přicmrndávat“, než ho nechají samotného psát diagnózy? Jak dlouhé dělají směny? Pláště jim šijí na míru, nebo vyfasují podle velikosti? KDyž lékař píše diagnozu a používá lékařské termíny, poradí mu dnes kolega, pokud si nevzpomene, jak se která kost jmenuje (třeba u zlomenin), aniž by se tím znemožnil? Je medicína opravdu o učení se všeho zpaměti, nebo se dá i něco odvodit? Zajímá mě vše o této práci. Děkuji.

Nejlepší odpověď
Drap

Nejsem lékařem v Motole, ale přesto dokáži většinu otázek zodpovědět.Každý doktor bere jiný plat. Podle počtu hodin, podle odbornosti, funkce atd. Když někdo vystuduje a příjde do nemocnice, na konkretní oddělení, tak se začne zaučovat. Kromě svého oddělení dělá tak zvané kolečko, kde je vždy měsíc, nebo i déle na jiném oddělení, aby měl všeobecný přehled. Takto obejde několik dalších oborů, kromě svého.Pracovat může pod dohledem a patronací zkušeného lékaře. Po několika letech praxe a studia /většinou 5 – 7 let/ se přihlásí k atestaci. Pokud udělá atestaci v daném oboru a pokud mu to zaměstnavatel umožní, může pracovat samostatně. Směny dělají pode toho jak je třeba, podle služeb a podobně. Neni nic nezvyklého, že lékaři v nemocnicích mají odslouženo za měsíc 300–350 hodin. Nemocniční oddělení se pořizuje v konfekčních velikostech. Pokud chce, může si nechat soukromě u někoho ušít i pllášť na míru. Ten misí samozřejmě zaplatit. Když lékař píše diagnozu a pracuje samostatně, většinou nemá za sebou kolegu, který by mu mohl při psaní radit.Proto se učí latinu, ay mohl psát a číst diagnozy samostatně. Pokud si nevzpomene jak se která kost jmenuje musí se podívat do učebnice ze školy. Neni vše jen o učení zpaměti, i když je toho hodně. Některé věci se dají odvodit. Základní věci, jak se jmenují kosti, jak o funguje a podobně, musí znát.Studium je hodně náročné. I když lékař pracuje již samostatně, tak se musí i nadále učit a vzdělávat. Je to v podstatě studium na celý život.

Další odpovědi
Lamalam

Zajímavý soubor otázek. Sama jsem zvědavá, kolik je na odpovědích.cz lékařů z Motola a co ti odpoví.

Emefej

Nevěřím tomu, že sem nějaký doktor z Motola chodí.