Bronzový

Jak vypadá nic?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Nic je něco ... podobná otázka, moje odpověď...

http://www.odpovedi.cz/…

Jde o filozofickou otázku, pomocí níž dokazoval arcibiskup Anselm z Canterbury důkaz existence bohal

Citát z učebnice Filozofie.

"Je-li tedy to, nad co nic většího nelze myslet, pouze v nahlédnutí, pak to, nad co nic většího nelze myslet, je zároveň něco, nad co lze myslet něco většího. To však jistě není možné. Existuje tedy beze vší pochyby něco, nad co nic většího nelze myslet, a to jak v nahlédnutí, tak jako věc sama.".

Vezměte si kouzelníka. Díváte se na jeho trik. s kloboukem. Kouzelník v něm nemá NIC,, ale k údivu diváků vytahuje z očividně prázdného klobouku králíka, tedy NĚCO. Diváci si nemohou vysvětlit, jak se ten králík do klobouku dostal.

Tato teorie se dá rozvíjet mnohem šířejí...

Doplňuji:
Pokud jde o původní význam slova nic, již ve starčeštině mělo význam jako zápor, tedy ne, nikloliv. Svou větnou platností popírá smysl předchozí výpovědi:

Dnes: žádná věc, něco v žádném množství...

Další odpovědi:

Pokročilý

Zhruba takhle:

Stříbrný

já ti ukážu svoji peněženku a pochopíš....

Zlatý

Paní Annas pojala vysvětletní vědecky a určitě má pravdu, ale... Když má moje paní tzv. psí čučení a na otázku "drahá je ti něco?" odpoví "nic" tak to nikdy není dobrá zpráva a ihned začínám zpytovat svědomí.
A mimochodem spojení slov "nikde nic" dle Vašeho pojetí pak protimluv?

Stříbrný

Nic nijak nevypadá. Otázka navádí k vizuálnímu vnímání toho pojmu. A on nemá vizuální podobu. Stejně jako slovo prázdno a podobné.

Zlatý

nijak

Zlatý

Nijak...

Diskuze k otázce

Stříbrný

manon

Jasně, že z filozofického hlediska je nic něco... Já bych jen potrápila filozofy otázkou vizualizace a popisu - a o to jde - jak to nic/něco vypadá? :) Nevypadá - vizualizace se nekoná.

Zlatý

annas

Manon, nefilozofickpou odpověď jsem rovněž uvedla: nic = žádná věc, něco v žádném množství... Stejně Bůh je něco (řekněme pojem), ale nevidíme, tedy je vlastně nic.

Ten kouzelník - v klobouku nic a je z toho něco.

Prázdná peněženka - není v ní něco, tedy je v ní žádná věc ... nic - historický vývoj. Prázdno = neexistence něčeho - jedna z možností.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Věda

Zlatý annas 2730
Zlatý quentos 1319
Zlatý mosoj 1304
Zlatý Drap 961
Zlatý hanulka11 627
Zlatý led 603
Zlatý gecco 589
Zlatý marci1 536
Zlatý arygnoc 507
Zlatý Lamalam 481

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.