petr7712

Jak vypadá integrovaný test na žurnalistiku UK?

" integrovaný test ověřující všeobecný, historický, kulturní a politický přehled, znalosti spisovné češtiny, jazykovou tvořivost, intuitivní řešení tvůrčích problémů a schopnost jazykové stylizace" Má někdo s tímto testem zkušenosti? A opravdu tam byly otázky z těchto témat?

Nejlepší odpověď
annas

Ukázku testu jste si mohl najít na netu. Navíc jste neuvedl, na které univerzitě máte zájem studovat.

Je samozřejmě, že jako budoucí novinář či reportér je třeba, abyste měl historický, politický i kulturní přehled, ovldádal spisovný jazyk atd.

Našla jsem vám test, klikněte na obor žurnalistika a stáhněte si jej.. Jinak, jak je v textu uvedené, další najdete na stránce Scio.

http://www.fsv­.cuni.cz/FSVTEMP-338.html

Další odpovědi
anonym

„A opravdu tam byly otázky z těchto témat?“
Ne.