Jak vypadá evakuace velkého obchodního domu, aby nevznikla panika?

Nejlepší odpověď
kosaaaak

Když vysílali v TV dokument o událostech z 11. září, tak tam byla jedna partička, která se s tím vypořádala svérázným způsobem. Zatímco většina zaměstnanců začala panikařit, šéf jednoho toho oddělení, přesto že do obchodního centra právě narazilo letadlo, všechny své podřízené svolal do velké zasedací místnosti a uspořádal breefing. Mluvilo se tam mimo jiné o tom jak se vypořádat s panikou, jak se spořádaně evakuovat z budovy, požádal všechny zaměstnance o to aby telefonicky informovali své rodiny. To všechno se dělo zatím co na ostatních patrech už lidi hystericky skákali z oken. Ke konci schůze, která v poklidu trvala asi 45 minut všem poděkoval a společně se odebrali k nouzových východům přesně podle předešlých instrukcí. Celá ta skupina lidí se dostala ven, všichni živí a bez jakéhokoli zranění.

Další odpovědi
Drap

Na to jsou připraveny evakuační plány. Ze zpráv jsem se dozvěděl, že před chvílí jste si to mohl prohlédnout v Ikei

led

Evakuačné plány – schémy visia na každom poschodí
Všetci zamestnanci „obchoďáku“ prešli povinne školením. Ich povinnosťou je okrem svojich vlastných povinností, zabezpečiť bezpečnosť zákazníkov pri evakuácií. Bezpečnostná služba potom prezrie, či niekto neostal náhodou vnútri.
Po niekoľkých prežitých bombových poplachoch v bratislavských obchodoch a divadlách, už automaticky reagujem (ako závodná kobyla) na signál.
Ps.
Doporučenie:
Ako zákazník pri poplachu nediskutujte a plňte príkazy personálu.

baghira

Především se NIKDY nevyhlašuje pravý důvod evakuace (hoří, bomba…), ale zákazníci se vybízejí, aby „z technických důvodů“ opustili budovu. Používají se evakuační cesty a východy, takže to jde celkem rychle.